• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Takımlar yeniden motor gelişimini görüşmeye hazır

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,339
Yaş
31
İsim
Yiğit
Nereden
İstanbul
Plaka
TM2556
Takımlar, gelecek sezon motorların yeniden geliştirilmesine izin verilmesi ihtimalini görüşmeye hazırlanıyor.

Mevcut düzenlemelere göre motor teknolojisinin dondurulması kuralı nedeniyle takımlar motorlarını geliştiremiyor. Bunun tek istisnası geçtiğimiz sene Renault oldu. Federasyon, Fransız ekibine sezon sonunda motorunda modifiye yapmasına izin verdi.

Bu sezon Mercedes araçlarının sayısının artması üzerine takımlar şimdi, yeniden motor gelişiminin serbest bırakılmasını ele alacak.

Alman otomobil üreticisi Mercedes, griddeki 20 araçtan 6'sına motor veriyor. Önümüzdeki yıl muhtemelen bu sayı 8'e çıkacak.

Ferrari takım patronu Stefano Domenicali, konunun tüm yönleriyle motor çalışma grubu içinde tartışıldığını belirterek, "Mercedes motorunun üstün bir performans gösterdiğine şahit olduk. Fakat bu konuda son sözü söylemeden önce, konuyla bağlantılı olan tüm noktaları iyice anlamamız gerekiyor" dedi.

Domenicali, "Bu, takımlar arasında müzakere edilmek üzere masaya gelecek bir konu. Çünkü bu öncelikle bizim ele almamız gereken birşey" diye konuştu.

Red Bull takım patronu Christian Horner de, konunun gündeme getirilmesinden yana olduğunu ifade etti. Horner, "Üzerinde dikkatlice düşünülmesi gereken bir konu" dedi.

Horner, motor teknolojisinin bir tarafın avantajına gelecek şekilde dondorulmasının her zaman tehlikeli olduğunu ifade etti.

TurkiyeF1.com
 

Byefsane

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
3,556
Yaş
27
İsim
Atilla Peynirci
Nereden
Isparta
Plaka
32AP154
Önemli bir husus motor teşekkürler :D
 
Üst Alt