Takımlar Takvim Değişikliğinden Yana.. | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Takımlar Takvim Değişikliğinden Yana..

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,339
Beğeniler
79
Yaş
30
#1
Formula 1 Takımlar Birliği (FOTA), FIA ve Bernie Ecclestone'a, gelecek yılki takvimin değişitirilmesi amacıyla yazılı talepte bulunacak.

Takımlar, lojistik açıdan Monako ve Türkiye GP'lerin bir hafta arayla düzenlenmesi ve sadece iki hafta sonra da Kanada GP için Amerika kıtasına geçecek olmaktan duydukları endişeleri dile getirecek.

Bugün yarış öncesinde bir araya gelen takım temsilcileri, FIA ve Ecclestone tarafından takvimin değiştirilmesi konusunda anlaşmaya vardı.

FOTA Başkan Yardımcısı John Howett yaptığı açıklamada, "Türkiye'de yarışmaktan gerçekten çok mutluyuz ancak lojistik açıdan bazı değişiklikler var" ifadelerini kullandı. Maliyet yükünün asgariye indirilmesi ve özellikle Türkiye'den sonra Kanada'nın da yakın olması nedeniyle, lojistik açıdan durumun basitleştirilmesi için, takvimin gözden geçirilmesini istiyoruz" dedi.

Howett ayrıca, Ekim ayında yapılması planlanan Kore Grand Prix'ye ilişkin takımlarda soru işaretlerinin bulunduğunu belirterek, "Kore'nin gerçek ekonomik kazanımlarının netleştirilmesini istiyoruz" diye konuştu.

TurkiyeF1.com