Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Tüplü ve Öfkeli ((:

alihan438

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar aracı almış olduğum günden bugune kadar her zaman benzin daha dogrusu aracın fabrıkasyon yakıt ve yedek parça taraftarı olmama ragmen motor ömrü ve parça eksiltmesi bagajda yer kaplaması hortumlar kablolar vs eleştırmeme ragmen bı ıs arkadasım onume oyle bır tez surdu kı ertesı gun lpg sıstemıne gecmeme neden oldu.
ne mı yaptı kısa ve net sahıbınden.coma gırdı detaylardan yakıtı lpg ye getırdı ve audi mercedes bmv wv honda totoya gıbı en kotusu 2 cordoba en ıyısı 1984710581*cordoba edecek aracların lpg sıstemıne gectıgını gozlerımle gordukten sonra ben bu adamlardan zengınmıyım dıye dusundum ve aynı gun randevu alıp ertesı gun dırek araca adananın bellı baslı yerlerınden olan bı ısletmede zavolı esei 4 silindir süper kit ( sessiz enjektor sıstemı) taktırmış bulunmaktayım.

Motordan cok ıyı anladıgımı dusunerek ve motorun sesınden ıyı anladıgımı dusunuyorum buradan sıze goruslerımı acık ve net olarak yazacagım
yakıt dustu fakat kullanıcıların genelı ılk kontagı saymıyor ama 1 haftada 30 lıra benzıne para verdım lpg cok hızlı bı sekılde gecmesıne ragmen

Performanstan düşüş sadece klima full ve ilk kalkışlarda sorun yaşıyorum araç kalktıktan sonrası aynı,yanlız anteplı arkadaşlar bilir benzınlı bı aracın 2.vıteste klıma acık ıken cok zor cıkacagı bı yokus dusunun lpg de bu yokuşu bırıncı vıtesle cıkamazsınız klımayı kapatmanız gerekecektır

yuksek hızlara benzınle aynı dogrultularda hızlandıgını soyleyemıcem ama aradakı fark cebınıze yansıyan farktan daha ıyı oldugu kesın fakat hızlandıktan sonra kesınlıkle benzınde ne gıdıyorsa lpg de de aynı

motorun sesı tabıkı degısıyor benzınden lpg ye gectıgını anlayabılıyorum kolay kolay anlasılacak bırsey degıl fakat ıyı kulak veren herkes anlayabılır daha kuru bı ses verıyor motor

fakat bır haftada bana 160 tl gıbı bı fark oluşturdu ortalma 600-700 km yol yaptım gerçekten sonuç mukemmel

bırde araca coktugum bı duzluk var yıne benzınde coktum aracın hızı 210 dedı
aracı lpg ye aldım ve tekrar topukladım arac tekrar 210 dedı

olumlu ve olumsuz dusuncelerımı yazdım yanlız bı seyı unuttum lpg nın fıyatını soracak arkadaslara fıyatını 1 hafta sonra fılan soylerım yenı bı sıstemmıs bu parasını ben vermedım de :D odemeyı sırket yaptı sorar buraya yazarım benzin: 2012-07-30 12.52.19.jpg LPG : 2012-07-30 12.52.23.jpg

Ekli dosyalar

• 2012-07-30 12.52.19.jpg
    2012-07-30 12.52.19.jpg
    88.8 KB · Görüntüleme: 41
  • 2012-07-30 12.52.23.jpg
    2012-07-30 12.52.23.jpg
    89.4 KB · Görüntüleme: 39
Hayırlı uğurlu olsun Aklın yolu Bir, Artık bakkala bile arabayla gidersiniz.. :eek:key:

hayırlı olsun, Leon da Golf de almanyada LPG ile satılıyorsa, sizinde taktırmanızda problem olmamalı zaten:eek:key:

çok doğru bir karar wermişsiniz. LPG candır:eek:key:

LPG'ye bi benim valideyi ikna edemedim.İnat etti ben lpg'li arabaya binmem ya birisi arkadan arabaya çarparda tüp de sorun olursa diye.Belki 2-2,5 saat dil döktüm,ikna edemedim kadını.Bana kalsa arabayı ilk aldığım gün taktırırdım.Benzin fiyatları iyicene belimizi büküyor.Araç 1,5 yaşında daha 13 bin km'de :(

LPG'ye bi benim valideyi ikna edemedim.İnat etti ben lpg'li arabaya binmem ya birisi arkadan arabaya çarparda tüp de sorun olursa diye.Belki 2-2,5 saat dil döktüm,ikna edemedim kadını.Bana kalsa arabayı ilk aldığım gün taktırırdım.Benzin fiyatları iyicene belimizi büküyor.Araç 1,5 yaşında daha 13 bin km'de :(

LPG sistemleri artık eskisi gibi değil. İlk çıktığı zamanlarda doğrudur işler tabiri caizse kara şanzıman gidiyordu. Türkiye'de eski LPG sistemleri var iken enişten yurtdışından enjektörlü sistemli araç ile gelmişti, oluşan arızadan dolayı Adana'da gezmediğimiz yer kalmamıştı, herkes abi bu nasıl lpg deyip geçiyordu. En son bir tanesi dediki abi hiç elletme burda kimse anlamaz bundan buralarda demişti. Paşa paşa yurtdışına benzin ile dönmüştü. Artık yurtdışında ne varsa hemen hemen aynısı Türkiye'de de var. Günümüz şartlarında ülkemizde maalesef benzinli araca binmek üst sınıf lüks araçlara binmek kadar oldu. Bende geçtiğimiz aya kadar benzin ile geziyordum ancak benzine ödediğiniz paranın yarısına hemen hemen aynı km gidildiğini düşününce kararımı verdim ve taktırdım. Eğer lpg yi kendiniz taktıracağınız için bence kesinlikle sorun yok. Düzgün işçilik ile sorunsuz ve güvenli bir şekilde binersiniz. Validene söyle içi rahat olsun. :) Ben bu zamana kadar ana haberlerde lpg'den kaynaklı bir kazada ölen ya da yaralanan duymadım. Arkadaşların dediği gibi LPG Can'dır

LPG sistemleri artık eskisi gibi değil. İlk çıktığı zamanlarda doğrudur işler tabiri caizse kara şanzıman gidiyordu. Türkiye'de eski LPG sistemleri var iken enişten yurtdışından enjektörlü sistemli araç ile gelmişti, oluşan arızadan dolayı Adana'da gezmediğimiz yer kalmamıştı, herkes abi bu nasıl lpg deyip geçiyordu. En son bir tanesi dediki abi hiç elletme burda kimse anlamaz bundan buralarda demişti. Paşa paşa yurtdışına benzin ile dönmüştü. Artık yurtdışında ne varsa hemen hemen aynısı Türkiye'de de var. Günümüz şartlarında ülkemizde maalesef benzinli araca binmek üst sınıf lüks araçlara binmek kadar oldu. Bende geçtiğimiz aya kadar benzin ile geziyordum ancak benzine ödediğiniz paranın yarısına hemen hemen aynı km gidildiğini düşününce kararımı verdim ve taktırdım. Eğer lpg yi kendiniz taktıracağınız için bence kesinlikle sorun yok. Düzgün işçilik ile sorunsuz ve güvenli bir şekilde binersiniz. Validene söyle içi rahat olsun. :) Ben bu zamana kadar ana haberlerde lpg'den kaynaklı bir kazada ölen ya da yaralanan duymadım. Arkadaşların dediği gibi LPG Can'dır

Abi bende biliyorum artık çok geliştiğini ama anlatamıyoruz ki :mad:

Geri
Üst Alt