Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Tüp taktırdım çok memnunum ama bi sorum var (Lambda sensörü)

allyouwar

Kayıtlı Üye
Herkeze selamlar, 1 hafta önce aracıma Lavoto marka simit tüp(40 lık) taktırdım, şimdilik herhangi bir sıkıntı yaşamadım, hatta 33 lt gaz ile 420 km sehir içi yol yaptım benzınden sonra hayat öpücüğü gibi geldi bana :)

Sizlere sormak istedğim bi kac konu ise soyle, tüpü taktırdıgım usta 4-5 dolumda gaz sistemi kendine gelir demişti bu ilk kullanım yakıt mıktarlarına aldanmamam gerektıgınmı gosterır_?

İkinci sorum ise başlıktada belirttiğim üzere Lambda sesnsoru arızası ile ilgili, bu konuda farklı zamnlarda farklı konu baslıkları altında sorular sormustum fakat bır yanıt alamadım... Aracım tüp taktırmadan önce bu sensor arızasını vermıstı değişmesi gerekiyormuş, fakat ben tüp taktıracağım için erteledım.halen aynı arıza uyarısı devam edıyor.
Tüp taktırdıktan sonra bu sensor arızasını kotu yakıt karısmından dolayı yaşayan arkadaslar oldugnu daha onceden okumustum, sorum şu ki ben bu sensoru değiştirmezsem ne olur yakıtı etkilermi? ikincisi ise değiştirecek olursam nerden temin etmeliyim internetten kendim satın almakmı daha manttıklı yoksa servıste değiştirmekmi, son soru olarakta internette satılan sensorleri neye göre secmeliyim araç marka modele mi yada?

şimdiden herkeze teşekkurler.

lpg öncesi arızalı ise değiştirmenizde fayda var. ama değiştiğinizdede aracınızı lpg kullandığınız sürece bu arıza kodunu göreceksinizdir. bu parca bildiğim kadarı ile yakıt konusuna etkisi olan bir parça değişmelisiniz bence parçayıda netten alacaksanız büyük bir parçacı seçin parcayı araç şase numaranıza göre göndereceklerdir. ama benim tavsiyem çok pahalı bir parça olduğunu düşünmediğim için servisten alın sanayide ustanız taksın...

lpg öncesi arızalı ise değiştirmenizde fayda var. ama değiştiğinizdede aracınızı lpg kullandığınız sürece bu arıza kodunu göreceksinizdir. bu parca bildiğim kadarı ile yakıt konusuna etkisi olan bir parça değişmelisiniz bence parçayıda netten alacaksanız büyük bir parçacı seçin parcayı araç şase numaranıza göre göndereceklerdir. ama benim tavsiyem çok pahalı bir parça olduğunu düşünmediğim için servisten alın sanayide ustanız taksın...

Cok teşekkur ederım gokhanyardımcı oldugun için, fiyat konusunda bilgin varmı hic ben sadece internetten baktım ortalama 200 civarı gibi...

fiyat konusunda bilgim yok maalesef ama 200 tl ise azda değilmiş yani... çıkmacılara bak bence temzi bir şey bulursun nede olsa Ankaradasın parça sıkıntın olmaz bence çıkmacılardan bulursun...

Arabayı Sürekli LPG de kullanacaksan bence değiştirmen yada değiştirmemen bi fark yaratmayacaktır keza değiştirdiğindede yakıtın Benzin olmadığı için arıza uyarısı verecek bu defa;)

Arabayı Sürekli LPG de kullanacaksan bence değiştirmen yada değiştirmemen bi fark yaratmayacaktır keza değiştirdiğindede yakıtın Benzin olmadığı için arıza uyarısı verecek bu defa;)

Aslına bakarsan evet LPG ile aldığım değerler gayet makul yakıt sarfıyatı konusunda, anlık ve ortalama yakıt tuketımı degerlerı arızadan oncekine oranla fazla fakat bu degerler LPG kullanımını belirtmiyor anladığım kadarıyla..._?
Teşekkur ederım bu arada...

Aslına bakarsan evet LPG ile aldığım değerler gayet makul yakıt sarfıyatı konusunda, anlık ve ortalama yakıt tuketımı degerlerı arızadan oncekine oranla fazla fakat bu degerler LPG kullanımını belirtmiyor anladığım kadarıyla..._?
Teşekkur ederım bu arada...

benim aracımda anlık ve ortalama tüketim lpg kullanımını belirtiyor birebir tutuyor hatta oranlar

fiyat konusunda bilgim yok maalesef ama 200 tl ise azda değilmiş yani... çıkmacılara bak bence temzi bir şey bulursun nede olsa Ankaradasın parça sıkıntın olmaz bence çıkmacılardan bulursun...

merhabalar günaydın, parça için bi kaç çıkmacıyla konustum sensorun cıkması pek satılmaz dıyorlar sıfır alacaksın en guzleı dıyorlar...

Hocam selamlar.. bildiğim kadarıyla yazacağım. Doğru yanlış birşey diyemem..
Lambda sensörünün lpg kullanımında arıza verip yanması normalde Anormal bir durum. Eğer lpg ayarın iyi yapılır ve motorun vuruntu vb birşey yapmaz ise rolantisi iyi ayarlanırsa yanmaz. Hatta yeni lpg kitlerinde programlama yapılırken öncelikle aracın benzinde nasıl çalıştığını, hangi silindire ne kadar yakıt verildiğine kadar izleyip bu değerleri kendisine kopyalayarak çalışır. Şimdi bu parçan arızalıysa bence kesinlikle değiştirmelisin. Ustan bu dediğim ayaralamayı yaparken, muhtemelen aracındaki Anormal değerleri "doğru ayar" olarak algılayıp hafızasına almıştır kitin. Değişimden sonra ise tekrar lpg ustana gidip durumu anlatıp tekrar ayarlama yapmasını talep etmelisin. Bunları yaptıktan sonra yakıt tüketimin muhtemelen dahada düşecektir.
Varsa bir yanlışımız affola
Saygılar

Geri
Üst Alt