Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Suyu Çıktı Artık.

ben kimseden alıntı yaparak konuşmuyacam ama bu gelenlere 5000 vereceklerini duyunca televizyonda bende ilk başta açtım agzımı yumdum gözümü ama birileri iyice ortalıgı kızıştırmak istiyor biraz daha düşününce yani açık bir şekilde medyanın biraz da fitilledigi düşüncesindeyim. çünkü zaten halkın tepkisi ortada ilk dagdan inen parti insana karşı millet zaten bir kızgınlık içinde böyle diyerek iyice olumlu yararı olcaksada bu açılım muhabbettinin baltalanmaya çalışılıyor.devlet şuan yalanladı he dersinizki nabız yokladılar ya tutarsa diye olmayacak dua ya % 47 de amin demez.şu olanak mı desem kimine göre taviz olan diğer unsurlarda; bölgeden ayrılan halkın topraklarının,arsasının geri verilmesi geçenlerde medyada yine dinlemiştim bu beykozda bir yerde boğaza nazır savaştan kaçan azınlıklar topraklarını geri istemiş ve davayı 50-60 yıl sonra kazanmışlar.Şimdi söyle düşünüyorum adamlar resmi,hukuki yollarla topraklarını aldılar aynı şekilde bunlarda başvursa alabilecekler.
Yani doğuda topraklarını isteyenlerde alıcak.Yani bunun herhangi bir yönetimle alakası varmı,yargıda o davayı 50 yıl önce açtıranmı suçlu bu kararı şuan bağlayan mı ?
Ben şuna inanıyorum gelsinler husursuzluk olursada bölünme gibi vatanı parçalama gibi ilerde bir misak-ı milleyede olucak yine aynı şekilde.darbede çözüm degil büyüklerimiz yaşamışlar senin evine zorla girip arkadan dipçigi dayasa ne diyebilirsin bumu özgürlük bir sürü gelecege yön vericek insan öldürüldü.
ben sadece şunlara şu an inanıyorum yargımızın idam gelirse düzelecegine bu adaletsizlik toplum içinde giderilecek.çünkü artık toplumumuz kendi cezasını vermeye başladı.
siyasetimiz için biz hiç bir şey yapamayız ne norveç gibiyiz nede isviçre gibi kendi yagımızda kavrulamalıyız jeopolitik konum var kaç yıldır kaç ülke oyun oynuyor herkes farkında ama biz bulaşmasakta kendimizi bir politikanın ipini gögüsleyen olup çıkıyoruz.
evet dogru hedefleri bizi parçalamak ama rüya :)

bir takım sözde dayatmalara ugradıgını düşünüp bölgeden ayrılan kesim yada sözde atalarının sahip oldugunu düşündükleri topraklardan vazgeçen kesim.

Haberlerde akp böyle birşeyin olmadığını ve olmayacağını söyledi umarım öyledir....

abi önce deneme amaçlı lafı sızdırırlar tepkilere bakar ve ona göre yalanlarlar.

çok başka anlaşılmışız düzeltelim o zaman evet apolitik bi genç nesil var dedim memlekette, oda sizin bu 12 eylülünüz yüzünden...ülkedeki o karışıklık kardeşin kardeşi siyasi görüşü yüzünden vurmasıda dış güçlerin işi değilmidir.o darbede dış destekli değilmiydi...neden aceba o nesil hiç kullanıldığından bahsetmez aceba inanılmaz merak ederim...
Erkin kardeşim o dönemde dört tane lider bir araya gelebildimiki gençlik bir araya gelsinde ortak karar alabilsin.Meclis çatısı altında nerdeyse birbini yiyen insanlar 13 eylül günü ancak aynı koğuşta bir araya geldiler.Ne olurdu 12 eylül önceleri bir araya gelipde ülkenin geleceği üzerine sağlam kararlar alıp uygulamaya soksalardı.Eminim çok daha sağlam,daha demokratik, dahada uygar bir devlet olurduk.Otu çek köküne bak.Yönetenler ne iki yönetilenler ne olsun.Demekki bu sistem bize fazla bile.Ayrıca apolitik gençlik tespitinde sana katılmak istemezdim ama yerden göğe kadar haklısın.En büyük şanssızlığımız malesef ülkemdeki insanları derleyip toparlayan kendinden önce ülkesini yurdunu düşünen kadro çıkaramayışımız. Neyse benim için bu kadar yeter susayım artık.

abi önce deneme amaçlı lafı sızdırırlar tepkilere bakar ve ona göre yalanlarlar.

Emre peki bunu mualefetin yada başka güçlerin ortaya atıp atmadığını nerden biliyosun bence iktidar ne kadar beceriksizse mualefet ve diğer partilerde o kadar beceriksiz hiçbirine güvenilmiyo........

Emre peki bunu mualefetin yada başka güçlerin ortaya atıp atmadığını nerden biliyosun bence iktidar ne kadar beceriksizse mualefet ve diğer partilerde o kadar beceriksiz hiçbirine güvenilmiyo........

kendin söyledin ya abicim onu yapamayacak kadar beceriksizler :)

Geri
Üst Alt