Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Sutil daha iyisini yapmak istiyor

YCO

Kayıtlı Üye
Adrian Sutil Belçika Grand Prix'inde podyumu kaçırmasının ardından Force India'nın bu haftasonu Monza'da rekabetçi olabileceği konusunda büyük umutlar besliyor ve bu kaybı telafi etmeyi umuyor.

Alman pilot SPA'da sıralama turlarnda 11. olurken takım arkadaşı Giancarlo Fisichella pole pozisyonunu kazanmış ve yarışı ikinci sırada tamamlamıştı. Sutil takım arkadaşının Ferrari'ye gitmesinin ardından bir başka güçlü sonuç almak konusunda takıma liderlik yapabileceğine inanıyor.

"Kesinlikle fırsat kaçtı. Orada hızlıydık, antreman seansında bunu gördük fakat sıralama turlarındaki karar bütün haftasonunu berbat etti. SPA bizim için çok özel bir haftasonuydu. Giancarlo için her şey kusursuzdu, harika bir yarış çıkardı. Daha iyi bir sonucu yakalamak çok zor olacak"

"Araç şu anda gerçekten iyi durumda bu nedenle Monza'da da aynı hızı yakalayacağımızı düşünüyorum. Her şey doğru stratejiyi belirlemeye kalıyor. SPA'da şansı kaçırdım ve burada aynı şansa sahibim, bunu yapmak istiyorum."

Sutil sıralama turlarının kendisi ve yeni takım arkadaşı Vitantonio Liuzzi için haftasonunda kilit rol oynayacağını özellikle vurguladı.

"İyi bir grid pozisyonuna sahip olmak çok önemli ve sıralama turlarında kusursuz olacağımdan emin olmak istiyorum. Lastikler konusunda hata yapmamalıyım. Burada KERS ile yarışacak araç sayısı biraz fazla bu da onlar için iyi bir avantaj olacak. Çok zor olabilir fakat elimizden geleni yapacağız."

"Eğer iyi bir tur atarsanız birkaç sıra sıçrarsınız ve Q3'e kalırsınız. Burada iş stratejide bitiyor."

47 Grand Prix startında yalnızca bir puanı olan Alman pilot Force India'da takım lideri olma konusunda baskının performansını etkilemeyeceği konusunda ısrarcı.

"Her zaman biraz baskı vardır. Yalnızca puan kazanma şansını düşünüyorum ve bunun için heyecanlıyım. Olumsuz bir baskı hissetmiyorum. Yalnızca adrenalin ve harika bir araca sahip olduğumuzu söyleyebilmekten gerçekten hoşlanıyorum."

TurkiyeF1.Com
Sertuğ Ünal

Geri
Üst Alt