Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Süspansiyon sorunu

Evet arkadaşlar amortisörlerim değişmiş bulunmakta. Ancak sadece amortisörler değişmedi, ön takımlarda değişenler şöyle:

2 amortisör, tabla burçları, sağ salıncak komple, rot, direksiyon kutusu keçeleri (yağ kaçırıyordu)

Bütün işlemlerden sonra evimin etrafında deneme sürüşüne çıktım, ilk etapta gözlediğim normal asfalttaki (çukur/kasis hariç) pürüzleri yani ufak tefek çukurları girintileri çıkıntıları, çukura dökülmüş ama fazla gelmiş asfalt birikintilerini, büyükçe mıcırları artık hissetmiyorum:eek:

Konfor olarak kesinlikle %50 kadar bir fark yaşamaktayım. Her zaman gittiğim yollarda gözümü kapatıp eyvah diye geçtiğim yerlerden artık C sınıfı bir araç gibi geçiyorum. 140km yol yaptım değiştikten sonra. 70i otoyol. Her zaman kullandığım Mersin-Adana otoyolu. Bilenler bilir çok fazla yamalı saçma sapan bir otoyol, liman şehri olduğu için tırlar yolların ebesini ....... yine her zaman bu otoyolda kaçtığım kaçamadığımda da paaaaaaat küüüüüüt diye geçtiğim yerlerden sıkıntısız geçiyorum hatta sallanmıyorum bile.

Eski amortisörlerim Sachs markaydı, biri tamamen patlaktı diğeri de artık ömrünü çoktan tamamlamıştı ama patlak yoktu. Bu değişimleri buna göre değerlendirin. 10.000kmdir patlak dağılmış ön düzenle geziyordum, bu değişimleri bu gözle değerlendirin:)

Aynı zamanda mazot filtresi / yağ (5w-40 castrol egde turbo diesel) / yağ filtresi / hava filtresi / polen filtresi / balatalar / diskler değişti.

Arabam 0'landı çok şükür...:eek:

o pat küt gelen sesler %90 ön tabla arka burçlarından kaynaklanıyordu zaten :) , orjinalleri 2 kollu ve çabuk deforme olanları idi sonradan 4 kollusu takılır ve sorun giderilir. Orjinal boge marka olması lazım diye biliyorum.

Hayırlı olsun

aracım 2006 seat cordoba 1.4 tdı stylance ;) şikayetçi olduğum 1 yönü var süpansiyon çok kötü ne yapacağımı bilmiyorum çok canım sıkılıyor geçen gün bir 2.0 tdı bir jetta kullandım süper süspansiyonu vardı. :( helezon yay kullanan var mı? tavsiye edermisiniz ? yorumları bekiyorum :D şimdiden sağ olun teşekkürler

sen o beğendiğin jetta ile bir viraja girip nasıl arkayı savurduğunu hiç farketme şansın oldumu acaba..

o pat küt gelen sesler %90 ön tabla arka burçlarından kaynaklanıyordu zaten :) , orjinalleri 2 kollu ve çabuk deforme olanları idi sonradan 4 kollusu takılır ve sorun giderilir. Orjinal boge marka olması lazım diye biliyorum.

4 kollu olunca da süspnasiyon biraz daha mı sertleşiyordu öyle birşey vardı sanki?

Hayırlı olsun

Orjinal olan Boge imiş.benim taktırdıklarım boge.ama nedense (özellikle arkalarda) küt sesini hala hissediyorm.yamalı yollarda çok hissediliyor.aynı zamanda salıncak burçlarını ve z rotunu da değiştirdim.ama lıkırtı devam ediyor.sanki bişeyler boştaymış gibi.sürekli değil ama hendeklerde yapıyor. sizce sorun nerede?

sen o beğendiğin jetta ile bir viraja girip nasıl arkayı savurduğunu hiç farketme şansın oldumu acaba..

Jetta'da ESP var ama Ferit, pek savrulacağını sanmıyorum.

@ Gani

2 kollu orjinalinde ama çabuk dağılıyor, mecbur biraz sertliğe katlanıp 4 kollu takılıyor daha uzun ömürlü olsun diye

Orjinal Boge ve Sachs marka geliyor bildiğim kadarıyla.

@ Serbay

Lıkırtı şeklinde ses duyuyorsan teker bilyalarına da bi baktır derim, eğer amortisör ve burçlar değiştiği halde lıkırtı kesilmiyorsa.

Jetta'da ESP var ama Ferit, pek savrulacağını sanmıyorum.

@ Gani

2 kollu orjinalinde ama çabuk dağılıyor, mecbur biraz sertliğe katlanıp 4 kollu takılıyor daha uzun ömürlü olsun diye

Orjinal Boge ve Sachs marka geliyor bildiğim kadarıyla.

@ Serbay

Lıkırtı şeklinde ses duyuyorsan teker bilyalarına da bi baktır derim, eğer amortisör ve burçlar değiştiği halde lıkırtı kesilmiyorsa.

Murat; ses,arabada 4 kişiyken yani arkada yük varken arka taraftan bagajın oralardan tangırtı lakırtı vb. sesler geliyo ama durmaksızın.arkadakiler inince ses kesiliyor.anlamadım gitti valla ustalar da çözemedi

Hmm, ilginç. Amortisörleri değiştirmeden önce arkada en az 2 kişi varken zıp zıp zıplıyorduk ama şimdi o kesildi bende. Senin araç çok yaylanma yapıyor mu arkada en az 2 kişi bagajda yük falan varken? Acaba helezonlarından mı geliyor ses? Arka amortisörlerini de yeniledin mi yoksa fabrika çıkışlı mı?

Hmm, ilginç. Amortisörleri değiştirmeden önce arkada en az 2 kişi varken zıp zıp zıplıyorduk ama şimdi o kesildi bende. Senin araç çok yaylanma yapıyor mu arkada en az 2 kişi bagajda yük falan varken? Acaba helezonlarından mı geliyor ses? Arka amortisörlerini de yeniledin mi yoksa fabrika çıkışlı mı?

Arkkaları da değiştirdim.o zıplama bende de vardı, yine var.

Geri
Üst Alt