Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Süspansiyon sertliği hakkında..

İyi günler arkadaşlar. 2006 model leon aracım var. Bi konuda bilgilerinize basvurmak istedim. Çogü yerde de benim gibi düsünen insan çok diye düsündüm. Aracım süspansiyonları çok sert arabamdan aşırı derecede memnunum lakin bir çukura tümseğe girdiğim zaman " Yandım allah " diye bağırasım geliyor :) . Bu süspansiyon sertliğini nasıl passat gibi konforlu bir arac rahatliginda yapabiliriz ? Gercekten cukurlara ve tumseklere yanlislikla hizli girince aha diyorum aracin bi yerini biraktik kesin bu sefer :D Bu konuda bilgi sahibi arkadasların cevaplarını bekliyorum. Hepinize iyi gunler dilerim :) ve ayrıca şu stickerları temin edebileceğim kim var çok hoşuma gidiyor ve stickerlarla artık tam bir scw üyesi olmayı istiyorum :)) hepinize iyi günler scw ailesi..

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
1-aracınızın süspansiyonunu daha yumuşağıyla değiştirilmesi mümkünmü : EVET
2-Değişen süspansiyon konfor sağlarmı : EVET
3-Zararları verdiği faydaya değermi ? : HAYIR
4-SONUÇ NE OLUR : üreticinin aracınız için tasarladığı süspansiyonları yumuşatmak yol tutuşunu ciddi oranda baltalıyacaktır , her viraja korka korka girmeniz hoş olmaz.
onun haricinde süspansiyonları ne kadar sertleştirirseniz aracınıza o kadar contra verme olanağınız olur siz arabayı şeritten şerite vursanız dahi yumuşak süspansiyona nazaran araç tümüyle kayacağı için tüm kontrol sizdedir , fakat yumuşak süspansiyonla aynı hareketi yaptığınızda aracınız direk yoldan kopar toplama şansınız çok düşüktür.
Benim tavsiyem yumuşak hamurlu bir lastik alıp konforu bir tık yukarı taşımanız.
Yarım yamalak yüzeysel bir şekilde anlattım , dilerseniz maslakta tanıdık usta var sadece amartisör grubuyla ilgileniyor yönlendirebilirim daha net bilgi alabilirsiniz.

1-aracınızın süspansiyonunu daha yumuşağıyla değiştirilmesi mümkünmü : EVET
2-Değişen süspansiyon konfor sağlarmı : EVET
3-Zararları verdiği faydaya değermi ? : HAYIR
4-SONUÇ NE OLUR : üreticinin aracınız için tasarladığı süspansiyonları yumuşatmak yol tutuşunu ciddi oranda baltalıyacaktır , her viraja korka korka girmeniz hoş olmaz.
onun haricinde süspansiyonları ne kadar sertleştirirseniz aracınıza o kadar contra verme olanağınız olur siz arabayı şeritten şerite vursanız dahi yumuşak süspansiyona nazaran araç tümüyle kayacağı için tüm kontrol sizdedir , fakat yumuşak süspansiyonla aynı hareketi yaptığınızda aracınız direk yoldan kopar toplama şansınız çok düşüktür.
Benim tavsiyem yumuşak hamurlu bir lastik alıp konforu bir tık yukarı taşımanız.
Yarım yamalak yüzeysel bir şekilde anlattım , dilerseniz maslakta tanıdık usta var sadece amartisör grubuyla ilgileniyor yönlendirebilirim daha net bilgi alabilirsiniz.
Cok tesekkur ederim yarim yamalak degil cok guzel anlattiniz durumu bunlara dikkat ederek karar verecegim :)

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Abi benim araçta 2006 1.6 stylance soğuk havadayken sert geliyor da sıcak havalarda çok iyi hatta fıss fıs diye sesler bile çıkıyor yavaş giderken oda çok hoşuma gidiyor :)

Geri
Üst Alt