Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Superonline Fiber İzlenimlerim

Logical_Election

Kayıtlı Üye
Ocak 2. haftası başvurmuştum.oturdugumuz siteye,(beylikdüzü) daha önce tesis kablo vs.yoktu sitemizde ve yılbaşından sonra geldi.geçen hafta kurulum yapıldı ve ve dün hattım aktif oldu :)

Öncelikle aranızda kullananlar vardır şahsen keşke her yerde bu hizmet verilse şuan kısıtlı bölgelerde veriliyor.Gerçekten ttnet adsl kullanıcılarını sömürüyor.eskiden 1mbit 6 gb kotalıydı aylık 49 tl gibi bide kota aşımlarıda eklenince aylık 53-56 tl fatura ödüyorduk.şuan 20 mbit sınırsız kullanıcısıyım 69 tl aylık ilk iki fatura 9,99 tl.hız muazzam diyebilirim 1,8 mb download serverına baglı,rapidten zaman zaman 2,5 mb a çıkıyor.upload 5 mb.
genelde sitelere hizmet veriyorlar ama tabi bulundugunuz bölgede olup olmadıgnı öğrenmek için 444 22 20 müşteri hizmetlerinden ögrenebilirsiniz.
Kablosuz modem veriliyor pirelli marka (görünce şaka zannettim modemi pirelli kim modem,kim dedim içimden :D ) ve dahili 4 port rj-45 çıkışı var.
modem üzerinden telefon destegide var 10 haneli yeni bir numara veriliyor.850 ile başlayan şuan için sizi turkcelliler ve superonline kullanıcıları arama yapabiliyor ama siz herkesi arayabiliyorsunuz.diger gsm operatörleri ve telekom alt yapısı hazır değilmiş superonline kullanıcılarını aramaya 1-2 ay içinde alt yapılarını değiştirebilirlermiş.telefon için ilk 2 ay 100'er dk bedava şehir içi,şehir dışı,uluslararası görüşme veriliyor.(bunu tam olarak hatırlamıyorum ama 24 ay superonline fiber internet kullanma taahhütü verenlere bedava veriyor da olabilirler.)Telefon kullanmak zorunda değilsiniz aktif etmek veya kapatmak sizin elinizde herhangi bir ücret yok aynı tesis üzerinden hizmet verildigi için.Telefonda sabit ücret yok konuştugunuz kadar ödüyorsunuz.Şuan için sorun yok gibi şikayetvar ı okudum hatta forumların çogunu okudum oralardan bilgi edindigim kotalı kullanımların çok çabuk doldugu adsl ye nazaran bunu genelde hızın etkisinin oldugunu superonline yetkilileri söylemiş ama kullanıcıların çogu normal msn,facebook kulanıcısıyım günde en fazla 2 saat kullandıklarını söyleyenlerde var.limitsiz bu açıdan biraz daha güvenli gibi.

Eğer bulundugunuz bölgede varsa gerçekten tavsiye edebileceğim bir hizmet ;) ttnet in tekelinden kurtulun zaten reklam vermeye yine başladı bu aralar tv de,baktı aboneler gidiyor yenilerini kandırayım diye :p

yukarıdaki kampanya devam etmektedir 31.12.2009 yazdıgını önemsemeyin ;)

Ah ah iki senedir bekliyorum quickneti ama gelirmi bilmiyorum :( çok şanslısın Timur değerini bil :D

quicknet kullanıyorum 1,5 senedir, zambur zumbur indiriyorum :D

bozulmasaydı 2 tane 1000GB' lık harici HDD'm vardı bu sayede, ama bozuldular malesef :)

Eski bir superonline çalışanı olarak Fiber internet şuan için genelde sitelere verilmekte. yakın bir dönem içerisinde belli başlı noktalara kendi dağıtıcılarını yerleştirip radyoling ile diğer kullanıcılarada ulaşması sağlanacak. Diyarbakır'a kadar türkiye genelinde fiber alt yapısı çekilmişti....

Ah ah iki senedir bekliyorum quickneti ama gelirmi bilmiyorum :( çok şanslısın Timur değerini bil :D
wallaha darısı olmayanın başına :D

quicknet kullanıyorum 1,5 senedir, zambur zumbur indiriyorum :D

bozulmasaydı 2 tane 1000GB' lık harici HDD'm vardı bu sayede, ama bozuldular malesef :)

gerçekten internet şimdi zevk veriyor,aynen benden sağlam kasıyom :D 1 TB stoktaydı şimdi dolduruyorum ilk gün 20 gb kastım canım sıkıldı çok çabuk iniyor hdd yetmez bu gidişle 2-3 tane daha almak stoklamak lazım :p

wallaha darısı olmayanın başına :D

gerçekten internet şimdi zevk veriyor,aynen benden sağlam kasıyom :D 1 TB stoktaydı şimdi dolduruyorum ilk gün 20 gb kastım canım sıkıldı çok çabuk iniyor hdd yetmez bu gidişle 2-3 tane daha almak stoklamak lazım :p

Biz testlerini yaparken 100 Mbps ile 4.7 GB lik bir filmi 6.4 sn de indiriyorduk :)

Ya tamam özendirmeyin, 2mbit bağlantım var zaten.

Haziran 2008'den beri 100Mbps kullanıcısıysım, RS account ile birlikte kullanıyorum :)
Arşiv yapmaya çalışmanın çok doğru olmadığını gördüm; artık indiriyor, izliyor ve siliyorum doğrudan :p :D

Biz testlerini yaparken 100 Mbps ile 4.7 GB lik bir filmi 6.4 sn de indiriyorduk :)

Yanlış anlamayın, fakat o hızları görmek pek mümkün değil 100Mbit bağlantı ile. 100Mbit teorik olarak olarak maksimum 12.5Mb/sn ile download yapabiliyor. Pratikte kayıplardan ötürü biraz daha düşüyor tabi.
4.7Gb'lık veriyi 6.4 saniyede aktarabilmek için 734mb/sn 'lik hız gerekir :)
Kendi bilgisayarınızın içerisinde dahi 4.7GBlık dosyayı bir yerden biryere 6.4sn de taşımak oldukça zor. :)

Geri
Üst Alt