Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Superonline Fiber İzlenimlerim

wallaha darısı olmayanın başına :D

gerçekten internet şimdi zevk veriyor,aynen benden sağlam kasıyom :D 1 TB stoktaydı şimdi dolduruyorum ilk gün 20 gb kastım canım sıkıldı çok çabuk iniyor hdd yetmez bu gidişle 2-3 tane daha almak stoklamak lazım :p

aynen valla Timurum çok haklısın, ben de stoklayacağım zaten yakında

film ne var ne yok indiriyorum çatır çutur, izliyorum beğenmediğimi siliyorum, beğendiğimi saklıyorum

Yanlış anlamayın, fakat o hızları görmek pek mümkün değil 100Mbit bağlantı ile. 100Mbit teorik olarak olarak maksimum 12.5Mb/sn ile download yapabiliyor. Pratikte kayıplardan ötürü biraz daha düşüyor tabi.
4.7Gb'lık veriyi 6.4 saniyede aktarabilmek için 734mb/sn 'lik hız gerekir :)
Kendi bilgisayarınızın içerisinde dahi 4.7GBlık dosyayı bir yerden biryere 6.4sn de taşımak oldukça zor. :)

Doğrudur mutlaka ev kullanıcıları okadar hızlara çıkması mümkün değil sonuçta binanın gidişine kadar fiber geliyor ama daireye cat6 kablo ile çıkıyor hızlarda düşme olabilir merkezde testleri yapılmıştı ve bu testlerde alınan değerlerdi. uzun zaman oldu :)

Doğrudur mutlaka ev kullanıcıları okadar hızlara çıkması mümkün değil sonuçta binanın gidişine kadar fiber geliyor ama daireye cat6 kablo ile çıkıyor hızlarda düşme olabilir merkezde testleri yapılmıştı ve bu testlerde alınan değerlerdi. uzun zaman oldu :)

Evet daireye kadar gelmiyor fiber optik kablolar, haklısınız. Merkezde neler olup bitiyor bilemeyeceğim tabi:)

Bu akşam internet kudurttu resmen. Superonline ın sitesine baktım eskiden istanbulda nerelerde olduğu yazıyordu ama şimdi yok. Bakırköy'e ne zaman gelir acaba. TTnet 2mbit ile çıldırtıyor bu aralar resmen.

bizim site geçen ay geçti superonline fiber'e :) tolganın dediği gibi pirelli modem şaka gibi geldi :D bumu bağlanıyomuş o hızda dedim ama şaka bi yana TTnetin 15 20 katı hızlı :) gayet memnunum, allah olmayanada versin :D :D

evet arkadaşlar superonline fiber kullanıcılarına gol attı :mad:@@

http://www.superonline.net/yardim/adil.aspx

15 Nisan 2010 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, Superonline Fiber İnternet hizmetinde, limitli veya limitsiz abone olunan paketin download hızının 5 katı GB kadar download; upload hızının 10 katı GB kadar upload adil kullanım koşulu olarak uygulanacaktır. Fatura dönemi içerisinde adil kullanım koşulu miktarını geçen kullanıcıların hızları bir sonraki fatura kesim tarihine kadar dowload için 512 Kbps, upload için 128 Kbps’ye düşürülecektir. Fatura kesim tarihinden sonra, adil kullanım koşulu uygulanan abonelerin paketleri ilk haline geri dönecektir.
Örneğin; 10 Mbps Limitsiz paketteki bir abonemiz, upload hızı olan 1 Mbps’nin 10 katı olan 10 GB upload ‘u aştığı zaman adil kullanım koşullu uygulaması kapsamında fatura kesin tarihine kadar upload hızı 128 Kbps’ye düşürülecektir.

çok kötü olmuş.. bende telefon ettim bağlatmak için senin tavsiyelerinden sonra ama site apt. felan hizmet veriyormuş ve belli başlı illerde hizmet veriyormuş...

Bu ne demek?

"adil kullanım koşulu"

Parasızla değil mi yahu? Kime bir adaletsizlik yapıyoruz ki?

full download yapanla normal kullanıcı arasındaki farka " adil kullanım koşulu " deyiyorlar kısaca! TTnet dede aynı porblem var rahatsız ediyor benide :(

Geri
Üst Alt