Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Sunrooflu fr ariyorum

Ozan Gülle

Kayıtlı Üye
Arkadaslar merhaba 2012 sunrooflu fr ariyorum bi hafta icerisinde bulabilirsem cok iyi olacak simdiden tesekkurler

Sent from my iPhone using Tapatalk

1P1 kasa mı yoksa 5F kasa mı bakıyorsunuz belirtirseniz daha kolay yardımcı olunabilir :)

cezmi abinin aracı vardı satılık , enkei'li full

• Beğen
Reaksiyonlar: kfy
hocam led far cam tavanlı FR'ın 60.000 altına düşeceğini pek sanmıyorum, en son geçen ay Doğuş, FR+Lansman Paketini 60.500 e bırakmıştı daha da inmiyorlar

hocam led far cam tavanlı FR'ın 60.000 altına düşeceğini pek sanmıyorum, en son geçen ay Doğuş, FR+Lansman Paketini 60.500 e bırakmıştı daha da inmiyorlar
Suan bi kac kisiden duydugumu soyluyorum 59 a kadar dustuklerini duydum cunku hem dsg gelecek hemde 2015 i gelecek suan istanbuldayim izmire gittigimde mbu yu taniyorum iyi bi pazarlik yapip ne kadara duseceklerini ogrenicem cunku ikinci el bu fiyatlara sifiri varken almak mantikli gelmiyor acikcasi ben sunrooflu 20000 bin km kadar fr i 45 liraya alacagimi dusunuyordum cunku bu kis 42 ye 43 satildi ayni araclar o zamanda ötv gelmisti az talep bide yaz gelince fiyatlar böyle oldu baskasindan gören yazdi yalanmi? sitelerde 55 e kadar cikiyor benim onlarida alicak param var ama kaziklanmak istemiyorum cünkü 3 ay icinde benim düsündügüm paralara düsecek düsecek derken gercek degerlerine cünkü en fullu 43 e satildi sifir 2012 de hem arac km yapacak hem nerdeyse 3 yasina gelecek hemde ustune 5 ila 7 lira ekleyip kar saglayacak

hocam valla tam bir yıl önce aldım aracı erya'dan, 53.000 e 0km, 3 ay önce gittiğimde erya kendisi 59.000 teklif etmişti araca :) yani piyasa arttı, bir de fiyatlar oturmaya başlıyor, eski aracımı (honda civic elegance 2011 model) 42.000 e sıfır almıştım gene, şu anda aynı araç 52-53.000 lere çıktı ve verenler de var o paraları ki ben 2.5 yıl kullandım honda'yı, 7000 TL hasar kaydı vardı araçta 39.000 e takasta verdim, elden satsam rahat 41.000 e giderdi. Ülkemizde vergiler ve kurlardan dolayı araç fiyatları almış başını gitmiş valla.

Yani dediğiniz doğru piyasasının üstünde ama kış gelince de 8000 TL inmeyecek fiyatlar artık piyasa yeni fiyatları uygun kabul etmeye başlayacak. Tabii ki imkan varsa 0 almak çok daha mantıklı ama ben hala dediğimin arkasındayım şu anda lansman paketli FR'ı 60.000 TL altına vermezler, 2015 yılına girince belki stoktaki 2014leri düşerler ama o yani.

Otomatik gelecek de 2.0 TDI gelecek, o da bayinin söylediğine göre neredeyse Cupra ile aynı fiyata gelecek, yani nasıl 2012 FR'a 50.000 TL vermek mantıksız ise bence C sınıfı herhangi bir araca da o paraları (80.000+) vermek aynı derece anlamsız, ki bence 80.000 bile çok çok fazla C sınıfı için ama işte piyasa...

Bir de 2014'ün ilk 3-4 ayında 0lara gelen zamlar ikinci ellere yansımamıştı onu da hesaba katın, şimdi herkes şişirdi fiyatları. Sıkıntı şurada ki, satamasalar fiyatlar tekrar iner aşağı ama araçlar da satılıyor, insanlar ciddi ciddi alıyorlar o fiyatlardan, bu da fiyatların sabitlenmesine hatta gene artmasına sebep oluyor.

hocam valla tam bir yıl önce aldım aracı erya'dan, 53.000 e 0km, 3 ay önce gittiğimde erya kendisi 59.000 teklif etmişti araca :) yani piyasa arttı, bir de fiyatlar oturmaya başlıyor, eski aracımı (honda civic elegance 2011 model) 42.000 e sıfır almıştım gene, şu anda aynı araç 52-53.000 lere çıktı ve verenler de var o paraları ki ben 2.5 yıl kullandım honda'yı, 7000 TL hasar kaydı vardı araçta 39.000 e takasta verdim, elden satsam rahat 41.000 e giderdi. Ülkemizde vergiler ve kurlardan dolayı araç fiyatları almış başını gitmiş valla.

Yani dediğiniz doğru piyasasının üstünde ama kış gelince de 8000 TL inmeyecek fiyatlar artık piyasa yeni fiyatları uygun kabul etmeye başlayacak. Tabii ki imkan varsa 0 almak çok daha mantıklı ama ben hala dediğimin arkasındayım şu anda lansman paketli FR'ı 60.000 TL altına vermezler, 2015 yılına girince belki stoktaki 2014leri düşerler ama o yani.

Otomatik gelecek de 2.0 TDI gelecek, o da bayinin söylediğine göre neredeyse Cupra ile aynı fiyata gelecek, yani nasıl 2012 FR'a 50.000 TL vermek mantıksız ise bence C sınıfı herhangi bir araca da o paraları (80.000+) vermek aynı derece anlamsız, ki bence 80.000 bile çok çok fazla C sınıfı için ama işte piyasa...

Bir de 2014'ün ilk 3-4 ayında 0lara gelen zamlar ikinci ellere yansımamıştı onu da hesaba katın, şimdi herkes şişirdi fiyatları. Sıkıntı şurada ki, satamasalar fiyatlar tekrar iner aşağı ama araçlar da satılıyor, insanlar ciddi ciddi alıyorlar o fiyatlardan, bu da fiyatların sabitlenmesine hatta gene artmasına sebep oluyor.
Bence erya o fiyati vermisse hazirda bekleyen musterisi vardir diye dusunuyorum honda civiclerin evet suan 2013 fiyatlari ama 2011 dekinin uzerine koymus oldugu kaaa degistirdigi en belirgin ozellik olarak koltuk isitma ve deri koltuk ekledigi 2013 honda civic 53 ila 54 civari ama iki yas var arada arti belirgin degisiklikler var fakat 2011 ine baktinizmi ne kadar diye ben bilmiyorum ama tahmini soyluyorum 41 43 arasi alinabilir diye dusunuyorum bu yil arabami satmadigimdan param yetmiyordu mayisti sanirim yani otv zammi vardi 43 liraya denizliden 14 binde frla anlastim hatta almam icin izmire kadar geldi kendisi sonra ben yol parasini verip geriye gonderdim cunku yedek anahtarini getirmemis dengesiz dengesiz konustu al bu benzin parasini geriye git dedim ayrica ekspertize bile sokmustum araci demem o ki o zamanda otv zammi vardi o arac hala ilanda simdi kayseride satilik 49 lira istiyor :) ben bence fiyatini oldurmeden degerinde almak isteyen bi aliciyim diye dusunuyorum 45 lira ayirmistim fr almak icin hadi arabayi cok begenirsin 46 lira verirsin belki ama 49 50 ler abarti rakamlar benim düsuncem parasi kiymetli olmayanlarda aliyor sanirim o paralara kısın tekrardan 45 lere düseceginden eminim biraz once bahsettigim denizliden almam icin gelen fr 47,500 den dusmustu 43 e bide alici almaya gider satici satmaya 250 km yol getirmisti neden cunku kisin o parayi istesin bakalim telefon ayda kac kere calacak 4 bilemedin 5 kisi arayacak en fazla mecburen satmak istiyorsa aractan gelecek para lazimsa mutlaka satacak

Geri
Üst Alt