Sulu Bilgisayar... | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye

Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

 1. Ataşehir
Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için ANDROİD ve İOS mobil uygulamamız yayına başlamıştır. BURAYA tıklayarak uygulamaya gözatabilirsiniz.

Sulu Bilgisayar...

Konu, 'Bilişim Ve Teknoloji' kısmında GRKMSRGL tarafından paylaşıldı.

 1. GRKMSRGL

  GRKMSRGL SCW Üyesi

  5.242
  307
  83
  Avrupa Birliği'nin finanse ettiği bir projeyle bilim adamları, insan vücudundaki nöronlardan biyolojik anlamda esinlenen ve işlemci

  ANKARA - Avrupa Birliği'nin finanse ettiği bir projeyle bilim adamları, insan vücudundaki nöronlardan biyolojik anlamda esinlenen ve işlemci sinyallerini kimyasal düzeyde ileten bir "ıslak bilgisayar" üzerinde çalışacaklar. İngiliz yayın kuruluşu BBC'nin haberine göre, 2,6 milyon dolarlık proje, şu anki bilgisayarların yapamadığı, mini moleküler robotları kontrol etmeyi ve kimyasal nano sinyalleri yönlendirmeyi hedefliyor. Bu çalışmayla, ayrıca, insan vücudundan gelen kimyasal sinyallere zeki tepkiler veren "akıllı ilaçlar" üretilmesi amaçlanıyor.
  Birçok Avrupa üniversitesinden araştırmacının yer alacağı ve Şubat ayında resmen başlayacak projede, üzerinde çalışılacak biyolojik anlamda esinlenilen bilgisayar canlı hücreleri kullanmıyor. Bunun yerine, biyolojik hücre duvarlarına benzer bir katmanı kendiliğinden oluşturabilen kimyasal hücrelerden faydalanıyor ve bu kimyasal hücreler kendi aralarında sinyalleri iletebiliyorlar.
  Bu kimyasal hücreler, bir kimyasal sinyali aldıktan sonra "tesirsiz sürece" giriyorlar. Bu süre zarfında hiçbir dış sinyal, bu hücreleri etkileyemiyor ve diğer bağlantılı hücrelerden gelen zincirleme reaksiyona kendilerini kapatıyorlar. Bu tip kimyasal hücrelerin oluşturduğu organizasyon sistemi de beynin çalışmasına benziyor.
  Geleceğin süper bilgisayarları için de bir mihenk taşı sayılabilecek bu kimyasal bilgisayar için uzmanlar, birgün insan beyniyle gerçek anlamda rekabet edebilecek bir bilgisayar geliştirme imkanı tanıyabileceğini belirtiyorlar.

  AA
   
 2. YCO

  YCO SCW Üyesi

  22.341
  79
  48
  Terminatörler çok yakın zamanda geliyo demektir....
   
 3. GÖKHAN33

  GÖKHAN33 SCW Üyesi

  1.948
  26
  48
  ben boşa demıyorum başımıza taş yağıcak diye ben benim bu gidişat için bi okuyıp üflemem lazım:D
   
 4. YCO

  YCO SCW Üyesi

  22.341
  79
  48
  ahahauehehe.. :D :D :D
   
 5. GRKMSRGL

  GRKMSRGL SCW Üyesi

  5.242
  307
  83
 6. GÖKHAN33

  GÖKHAN33 SCW Üyesi

  1.948
  26
  48
  Gülme bacanak senin BİS içinde yapıcam bişiler:D
  ayaklandırcam onu :D
   
 7. GRKMSRGL

  GRKMSRGL SCW Üyesi

  5.242
  307
  83
  yer gök duayla:)
   
 8. LeonRider

  LeonRider SCW Üyesi

  1.950
  746
  113
  suyunu çıkardılar:)
   

Sayfayı Paylaş