Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Subwoofer Hacim Ayarlama ve Tavsiyeleriniz

Logical_Election

Kayıtlı Üye
güzel bir link hacim bulmak için.

http://www.rockfordfosgate.com/rftech/box_wizard.asp

Bu arada 43 litrelik bir portsuz-kutu dizaynı için leon bagajından maksimum fayda sağlayabileceğim fikirlerinizi bekliyorum.Şuan 80 lt üzerinde portlu-kutu kullanıyorum ve artık usandım bagaj,ağırlık sıkıntısından.Yanlız stepnemi rahat çıkarıp kullanabileceğim ve yeri geldiğinde geniş bavulları koyabileceğim bir kutu yerleşimi istiyorum bagajıma,dizayn olarak.

gücel bir link ama zaten satın alınan sub ların içinde portlu veya portsuz olmak üzere kutu ölçüleri yazıyor olması lazım sen neden bukadar büyük kutu kullanıyorsun timur anlamadım

gücel bir link ama zaten satın alınan sub ların içinde portlu veya portsuz olmak üzere kutu ölçüleri yazıyor olması lazım sen neden bukadar büyük kutu kullanıyorsun timur anlamadım

abi bass ım biraz büyük ve kaliteli mecburum yani portsuz bu litrede çalıyor,aşagısı kurtarmıyor yoksa bende yer kaplamasını istemiyorum ama bir daha şimdi masrafa girip amfi+bassı da değiştirmek istemiyorum :eek:

timur 43 litrelik bi portsuz kutu ile çok sert bi bas alırsın 50hz dinlediğin bi bas fazla uzamadan sert düşer benimde bagaj iptal çift L5 ile kullanıyorum L bortlu ben çözümü kicker solo X 25cm leri var 5000W 2500RMS ve kutusu kendinden orjinal öle bi bass ile değiştiricem düşünürsen valla yıkıyo ortalığı tabi iyibi mono amfiyle besliycen

timur 43 litrelik bi portsuz kutu ile çok sert bi bas alırsın 50hz dinlediğin bi bas fazla uzamadan sert düşer benimde bagaj iptal çift L5 ile kullanıyorum L bortlu ben çözümü kicker solo X 25cm leri var 5000W 2500RMS ve kutusu kendinden orjinal öle bi bass ile değiştiricem düşünürsen valla yıkıyo ortalığı tabi iyibi mono amfiyle besliycen

ersoy abi sana izmitte göstermiştim benim bassı unuttun galiba :)
bak resimde ne var abi :p abi işte kullandığım s12x 88 litrede çalışıyor portlu ve bassları çok uzatıyor gereksiz biliyorum bu bassların özelliğide bu ama fazla titreşimden ötürü ses olunca normal müzik sesi katiyen bizim arabalarda dinlenmiyor.bassları çok uzatıyor zaten ben şuan kadar level seviyesi en düşükte kullanıyom o bile fazla :rolleyes: portsuz olursa basslar böyle uzamayacak ve tok vurucak anlık istediğim bu.birde dediğim gibi bagajdan yer kazanıcam ve stepnemi rahat alacabileceğim.sanada tavsiyem s12x i portsuz kutusu varsa orjinal al daha iyi (kicker portsuz yapmaz onu biliyorum ;) )bide bana dediginin linkini atabilirmisin abi nasıl bir kutu yapmışlar,ölçü,hacim ?

http://img297.yukle.tc/image.php?id=4307Kopyasi_DSC00578.JPG

ersoy abi sana izmitte göstermiştim benim bassı unuttun galiba :)
bak resimde ne var abi :p abi işte kullandığım s12x 88 litrede çalışıyor portlu ve bassları çok uzatıyor gereksiz biliyorum bu bassların özelliğide bu ama fazla titreşimden ötürü ses olunca normal müzik sesi katiyen bizim arabalarda dinlenmiyor.bassları çok uzatıyor zaten ben şuan kadar level seviyesi en düşükte kullanıyom o bile fazla :rolleyes: portsuz olursa basslar böyle uzamayacak ve tok vurucak anlık istediğim bu.birde dediğim gibi bagajdan yer kazanıcam ve stepnemi rahat alacabileceğim.sanada tavsiyem s12x i portsuz kutusu varsa orjinal al daha iyi (kicker portsuz yapmaz onu biliyorum ;) )bide bana dediginin linkini atabilirmisin abi nasıl bir kutu yapmışlar,ölçü,hacim ?

http://img297.yukle.tc/image.php?id=4307Kopyasi_DSC00578.JPG
görünce hatırladım:) ben bursa da görmüştüm adam prometten aldım demişti sen neyle besliyosun bu solo x i
bide sende complar ne bendekişler ss65.2 100rms valla deli mid tiz var:)

görünce hatırladım:) ben bursa da görmüştüm adam prometten aldım demişti sen neyle besliyosun bu solo x i
bide sende complar ne bendekişler ss65.2 100rms valla deli mid tiz var:)

abi ben zx 2500.1 ile besliyorum tam yani sub ın hakkını veren bir anfi biliyorsundur. :D componentlerim 2 takım mb quart qsd 216 handmade (max 175 rms aşagı yukarı "tabi şuan için tam verim alamıyorum") bunları besleyen sx 900.4 var. rca larım kaliteli değildi bide yanlış baglanmıştı revizyon yapıcam, işte girmişken bassın kutusunuda değiştireyim dedim ;)

bu arada baktım prometin sayfasında yok bide benim bildiğim abi bunların orjinal kabinli satılanı yok kendi yaptırmıştır büyük ihtimal yada l7 falan kutusu kullanılmışta olunabilir.

Timur Solo X'in olim :) Bence hiç oynama bu kabinden küçüğü bass'ın hakkını vermez bence.Yer kaplasın ama oLsun araban şu anda ''QuakeSound'' :)

Timur Solo X'in olim :) Bence hiç oynama bu kabinden küçüğü bass'ın hakkını vermez bence.Yer kaplasın ama oLsun araban şu anda ''QuakeSound'' :)

şuan çok aşırı bass uzatıyor ben böyle açıkcası basstan zevk almıyorum tok,sert vursun anlık istedigim bu İsmailim yoksa biliyorum bassımı harcamak zaten istemiyorum :) youtube da videolara bakmışındır s12x in port olunca uzatıyor.portsuza dönmek teki amacım bu ve kullanışlılık tamamen portsuz olsa yarısını versin bana 1000 rms versin kafi,saol not yet ;)

şuan çok aşırı bass uzatıyor ben böyle açıkcası basstan zevk almıyorum tok,sert vursun anlık istedigim bu İsmailim yoksa biliyorum bassımı harcamak zaten istemiyorum :) youtube da videolara bakmışındır s12x in port olunca uzatıyor.portsuza dönmek teki amacım bu ve kullanışlılık tamamen portsuz olsa yarısını versin bana 1000 rms versin kafi,saol not yet ;)

Yani şimdi aynı hacim de bir kabinin portsuzunu mu takıcan yoksa hem hacimi küçültecen hem portu mu iptal edecen? Eğer ilkiyse çok bişe değişmez bass'lar kısalır istediğin gibi iyi de olur; yok 2.siyse bence kıyma hiç kabinin hacmine.Benim 2 tane 38'lik es var kabinimde port yok ama.Uzatmıyor bassları.Hani sana kıstas olmaz çünkü solo x nere es nere :D

Geri
Üst Alt