Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Su pompası değişimi ne kadar gerekli?

Konu, 'Teknik Destek' kısmında GRKMSRGL tarafından paylaşıldı.

1. GRKMSRGL

GRKMSRGL SCW Üyesi

5.241
    306
    83
    Bugün servise gittim ve triger bakımı için randevu aldım su pompası hariç 425 tl ye indiler su pompası değişiminin çok gerekli oldugunu düşünmüyorum... sizce gereklimidir?

bu arada cupra ön tampondaki ızgara ve sis farı kapaklarınıda piyano black boyayacaklar... sis farı kapağındaki boya soyuldugundan dolayı

2. - 48 -

- 48 - SCW Üyesi

1.987
    633
    113
    hayırlı olsun

3. Çöllü

Çöllü FORUMDAN UZAKLAŞTIRILDI SCW Üyesi

4.805
    3.977
    113
    Görkem
    Araba kaç binde?
    Su pompasında herhangi bir arıza söz konusumu?
    Ne kadar tutuyor değiştirirsen?

4. GRKMSRGL

GRKMSRGL SCW Üyesi

5.241
    306
    83
    89bin de şuan. su pompasında bir sıkıntı yok triger setine bağlı oldugundan bakıma buda dahil normalde ama 170 tl ve gördüyseniz avuç içi kadar bir malzeme. aslında parasında da değilim onuda dahil edince 550 verecem yani 125 e gelecek bana ama gereksiz buluyorum.

5. Çöllü

4.805
    3.977
    113
    Sıkıntısı yoksa, motorunla uyumlu çalışan malzemeyi, yenisiyle bile değiştirme derim ben sen bu konuları daha iyi bilirsin metal aksamda olsa onun diğer malzemeye olan bi alışkanlığı var hatta bunun adı da rodaj galiba bilemiyorum ama değiştirme derim ben :)

6. GRKMSRGL

GRKMSRGL SCW Üyesi

5.241
    306
    83
    valla bilmiyorum benim bilmediğim bir görevi yoksa hiçbir sıkıntı yaratmaz bozulsa bile yapacagı şey belli su pompalamaz oda hararet yaptırır o kadar....

7. Çöllü

4.805
    3.977
    113
    Aynen ama onada dikkat etmek lazım hararet dizeller için sıkıntılı olabilo çoğu zaman, gerçi tüm motor tiplerinde dikkat edilmesi gereken bi durum ama dizeller daha narin ya o açıdan kalsın değiştirme bi sıkıntı olmaz yahu yüz binin üstünde ki bakımlarda değiştirirsin..

8. byanmaz

byanmaz SCW Üyesi

61
    13
    8
    triger bakımında su pompası değişimini öneriyorlar. Bildiğim kadarıyla bu şart değil ama önleyici bir bakım. su pompası hayati bir parça. değiştirilmesi de büyük işçilik istiyor. triger söküldüğünde ise bu işçilik zaten yapılmış oluyor. o yüzden genellikle trigerle beraber pompayı da değiştiriyorlar. 170 lira çok fakat. bu 1.4 bnv motor tdi için internetten bulduğum faturalı fiyat :

http://www.otostart.com/index.php?o...tanim_3=&gelen_isim=Devirdaim&gelen_beygir=80

9. uquR

uquR SCW Üyesi

1.261
    225
    63
    triger seti değişince su pompasınında değişmesi lazım zira sonradan su kacakları yaşanıyor 2. iş olmasın :)

10. YCO

YCO SCW Üyesi

22.341
    79
    48
    Görkem geçen bakımda da su pompasını değiştirmemiştin hatırlıyorum değişmesi gerekirken..artık değiştir kurtul yahu.. :)

Sayfayı Paylaş