Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Stop etmeden önce rolantide araç bekletme?

pekı turbo sorununu nasıl anlarız ?

turbosu bıten araba beyaz duman atmaya baslar cunku yag yakmaya baslar,dıger secenekler ıse zamanla asınan paller dusunden gıt gıde araba cekısten duser,basınc geldıgınde buyuk b ıslık sesı cıkarmaya baslar bu ses dızellerın alt devılerındekı sırın sesın cok cok fazlasıdr

Kullanıma göre bekliyorum ben. Sürekli bastıysam 2-3 dk, normal kullandıysam 30-40sn. Gerçi fındık turbo da çok çok da gerek yok bu kadar beklemeye ama içim rahat ediyor.

Bekleyen diğer arkadaşlar için de son yıllarda çok söylediğim bir söz var; "Arabası olan anlar.".

Turbo bir sarf malzemesidir er ya da geç biter değiştirilir:) Tabi bunun ömrünü uzatmak veya kısaltmak tamamen bizim elimizde

istediğin kadar gazla son 5-10dk sabit hızla düşük devirde gittikten sonra 5-6sn. sonra kontağı kapatmaktan hiç bişi olmaz..
bekleme olayı tapa gaz gelip durduğunda daha fazla..artık duruma göre..ama kesinlikle ve kesinlikle beklemen gereken zaman günün ilk marşı ve soğuk motor..2dk. kafi..sonrasında düşük devirlerde motor ısınana kadar takılmak da şart elbet..

:) ya ben eskı arabamla cok hasır nesırdım herseyıne dıkkat ederdım araba 2 haftadır leş gıbı ıcı dısı umursamıyrm sen dıyorsun abı dyno ya sok ugrasırmıyım :D

valla ömer benimkide rezil rusva vaziyette bu hafta pazartesiye kadarda hava böyle devam edecekmiş pazartesi konusalımda beraber bir arabaları yıkatmaya göturelim

artık su mantıgı kullanıcam garantı bıttıgı gıbı arabayı elden cıkarıcam :)
aynen benim mantığım ömer bende garantisi bittimi yallah.

turbosu bıten araba beyaz duman atmaya baslar cunku yag yakmaya baslar,dıger secenekler ıse zamanla asınan paller dusunden gıt gıde araba cekısten duser,basınc geldıgınde buyuk b ıslık sesı cıkarmaya baslar bu ses dızellerın alt devılerındekı sırın sesın cok cok fazlasıdr

amaneey :):) benim arabadan bizzat gelen ses budur :rolleyes::rolleyes::rolleyes: bugün servise bıraktım, kaça patlar bana ibizanın fındık turbosu be yaaa ama diyim :( :hosgeldin:

Ben sabah ilk çalıştırmada min 3 dakika çalıştırıyorum hatta bu esnada inip lastiklere bakarım,farlara,motor sesinde değişiklik varmı bakarım sonra yola çıkarım.
Aracı istop edeceğim zaman performanslı kullanmışsam mutlaka en az 2 km kadar öncesi aracı düşük devirde kullanırım ve 1 dakika yada fazlası kadar süre beklerim istop ederim.Turbo için önemli bir kriter,bu tarz önlemler sadece turbo değil motor yağının sıcaklığı gibi değişik noktalarada faydası çoktur.Bu kesenizden önce aracınızı ne kadar sevdiğinizle alakalı:)

xx

araba çalışırken lastiklere bakmayı tavsiye etmem :D turboyu kurtaralım derken arabadan olmayalım sonra :D

Geri
Üst Alt