Stewart'tan FIA başkanlığı için aday olması istenmiş | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Stewart'tan FIA başkanlığı için aday olması istenmiş

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,339
Beğeniler
79
Yaş
30
#1
Jackie Stewart, Formula 1'de üst düzey ismin, kendisine Ekim ayında yapılacak FIA başkanlık seçimlerinde aday olmayı düşünüp düşünmediğini sorduğunu açıkladı.

Mevcut FIA yönetimi aleyhindeki eleştirileri ile tanınan eski dünya şampiyonu pilot, aday olması yönünde, bazı önemli isimlerin baskısı altında kaldığını ifade etti.

Bu kişilerin isimlerini açıklamayacağını belirten Stewart, bu baskılara boyun eğmediğini söyleyerek, "Herşeyden önce 70 yaşındayım. Çok daha genç birini düşünmeleri gerekiyor" dedi.

FIA Başkanlığı görevi için eski pilotların seçilmemesi gerektiğini kaydeden Stewart, "Bence bu görev için ne kokpitten, ne garaj, pit alanı, ne de Formula 1'den biri seçilmeli" diye konuştu.

FIA'nın korkunç derecede bir değişime ihtiyacı olduğunu belirten Stewart, Jean Todt'un seçilmesi halinde, bu değişimin gerçekleşeceğini düşünmediğini söyledi.

Ari Vatanen'in kazanma ihtimali konusunda endişeli olduğunu da söyleyen Stewart, "Fakat kazanırsa, Formula 1 için doğru tercih olur" ifadelerini kullandı.

TurkiyeF1.com