• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Start-Stoplu Akü nedir ?

memet_one

VİP Üye
Administrator

tulpar

Kayıtlı Üye
stop-start özelliği gereği motor kısa süreli durduğunda klima, farlar vs. sadece aküden beslenerek çalışmaya devam eder. bu durumda da akü şarj seviyesi sürekli düşer ve yükselir. stop-start tipi aküler diğer akülerden farklı olarak bu çalışma şekline uygun olarak tasarlanmıştır.

Alihan_46

Kayıtlı Üye
2 gün önce 1.2 tsi polo aracıma normal akü taktırdım arabanın tamamıyla karakteri değişti sanki. Hiçbir aksamı düzgün çalışmadı ne start stop nede klima vs... Gittim geri iade ettim Varta marka EFB start-stop akü aldım. Bazı forumlarda hiçbir sıkıntı olmaz diyorlar ama öyle değilmiş olurda akü değiştirme durumunuz olursa aklınızın ucundan dahi geçirmeyin derim

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

LKTN

Kayıtlı Üye

#ismail

Kayıtlı Üye
2 gün önce 1.2 tsi polo aracıma normal akü taktırdım arabanın tamamıyla karakteri değişti sanki. Hiçbir aksamı düzgün çalışmadı ne start stop nede klima vs... Gittim geri iade ettim Varta marka EFB start-stop akü aldım. Bazı forumlarda hiçbir sıkıntı olmaz diyorlar ama öyle değilmiş olurda akü değiştirme durumunuz olursa aklınızın ucundan dahi geçirmeyin derim

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Hayırlı olsun. Normal aku Aslında düzgün çalışir ama yazılımla değişim yapılması gerekebilir. Belki ondan hata vermiş olabilir. Belki de ben yanlış dusunuyorumdur.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Alihan_46

Kayıtlı Üye
Hayırlı olsun. Normal aku Aslında düzgün çalışir ama yazılımla değişim yapılması gerekebilir. Belki ondan hata vermiş olabilir. Belki de ben yanlış dusunuyorumdur.

Saol hocam, dediğiniz gibi olabilir ama bence hiç gerek yok normal aküye göre biraz pahalı ama aradaki farkını hissettiriyor

Üst Alt