Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Start stop

Asder

Kayıtlı Üye
Tekrar merhaba ibiza 1.0 ecotsi aracımın start stopu sadece aracım 2-3 saat güneşin altında çalıştığını farkettim defalarca denedim emin oldum bir avmnin oto parkına koyup 4-5 saat sonra çıktığımda start stop hata yazıyor ekranda sırf bu yüzden akü değiştirip masraf yaptım ama her iki aküde de bu durumu farkettim bu durumun çözümü hakkında yardım rica ederim. @atecateam

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Tekrar merhaba ibiza 1.0 ecotsi aracımın start stopu sadece aracım 2-3 saat güneşin altında çalıştığını farkettim defalarca denedim emin oldum bir avmnin oto parkına koyup 4-5 saat sonra çıktığımda start stop hata yazıyor ekranda sırf bu yüzden akü değiştirip masraf yaptım ama her iki aküde de bu durumu farkettim bu durumun çözümü hakkında yardım rica ederim. @atecateam

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.
Öncelikle beni etketlediğin için teşekkür ederim ancak sorunun akün değiştiği için aküde değil hemen akünün yanında yer alan Akü Sensöründe olduğunu düşünüyorum. Zaten aracınız servise gittiğinde genelde bu sensör değiştirilir. Bunu isterseniz bir gösterin derim. Aslında açık hava kapalı hava olayları durumu şöyle etkiliyor. Aşağıdaki durumlar start stop'un devreye girme durumları. Bu durumların aksini yaratacak ortamlarda start stop çalışmaz.
Kaldı ki eğer sensörünüz bozuksa araç şarj durumunu sistem algılayamayacağı için start stop'u devreye sokmayacaktır. Bil ginize sunarım

- Akünün şarjı alt limitin üzerindeyse,
- Aracın elektrik yükü üst limitin altındaysa,
- Aracın motor soğutma suyunun sıcaklığı 60°C’nin üzerinde ise,
- Klima ve kalorifer gibi buğu çözücü veya ısı düzenleyici sistemler kapalı veya en alt seviyede çalışıyorsa,
- Otomobilin direksiyonu, çeyrek turdan fazla olmayacak şekilde herhangi bir tarafa çevrilmiyorsa,
- Sürücünün emniyet kemeri takılı ise,
- Motorun kaputu kapalıysa,
- Sürücünün kapısı kapalıysa start-stop sistemi devreye girecektir.

Açıklamanız için teşekkür ederim. Geçen ay aracım kavrama ve volan değişimi için tekstilkent avek oto daydı orada start stop arıza kaydı da açtırdım akü sensöründe aküde ve aracın iç kısmında camlara buğu veren havalandırma kısmıdaki sensörde arıza çıkmadığı söylendi bir tek torpido kısmında bir sensör daha var büyük ihtimal oradadır dediler abuk bir fiyat çıkınca ve sorunun kesin çözüleceğine dair bir şey söylemedikleri için torpido kısmını söktürmedim. Benim kafama takılan kısım araba güneş aldığı zaman çalışması soğuk olduğu zaman hata vermesi

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Açıklamanız için teşekkür ederim. Geçen ay aracım kavrama ve volan değişimi için tekstilkent avek oto daydı orada start stop arıza kaydı da açtırdım akü sensöründe aküde ve aracın iç kısmında camlara buğu veren havalandırma kısmıdaki sensörde arıza çıkmadığı söylendi bir tek torpido kısmında bir sensör daha var büyük ihtimal oradadır dediler abuk bir fiyat çıkınca ve sorunun kesin çözüleceğine dair bir şey söylemedikleri için torpido kısmını söktürmedim. Benim kafama takılan kısım araba güneş aldığı zaman çalışması soğuk olduğu zaman hata vermesi

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Arabanın orası burası ha diye sökülecek bir durum değil. Ancak başınıza gelen olay nadir olaylardan biri sanırım. Bu konu ile ilgili bir de aracınızı MEZ'e götürmenizi tavsiye edebilirim. Bir tek yerle bağımlı kalmayıp bir tespit daha yaptırmanızda fayda var.

Geri
Üst Alt