Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

start stop tribi

psyc54

Kayıtlı Üye
Trafikte araç durdu motor start stop oldu çok güzel.
sonrasında vitese geçtiği halde hemen kalkamıyor, yerinde sayıyor.:mad:
hele yokuşta durduğunda start stop mu oldu yoksa motor komple mi kapandı anlamıyorum birkaç geri kaçırdım artık tedirginim. motoru kapatıp nolur nolmaz diye tekrar açıyorum her yokuştao_O

start stop neye göre oluyor ve debriyaja basınca mı açılıyor?
VE motorun stop etmesiyle, özellik olarak start stop etmesi arasındaki farkı nasıl anlıyoruz?

bendeki araçta debriyaja basar basmaz motor standbydan çıkarak çalışıyor. start stop tüm araçlarda aynı sistemle çalışıyordur diye düşünüyorum. o yüzden leonda da aynıdır. basar basmaz devreye girer. eğer bir geçikme varsa bir problem de vardır. ayreten rampada geri neden kaçırdığınızı anlamadım. hill holder yok mu?
start stopla ilgili bir çok bilgi nette mevcut. bi bakmanızı öneririm. marş sistemi akü sistemi gibi sorulara çok güzel cevaplar vermişler.

evet yokuş desteği var olmasına rağmen nasıl geri kaçtı anlamadım.
demek ki motor kapandı çok debriyajda tuttuysam. vitese geçmedi herhâlde dedim.:confused:
Teşekkürler!

hill holderin belli bir süresi var. 3 saniye kadar olabilir...eğer süreyi geçirdiyseniz kaymış olabilir.

Geri
Üst Alt