Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

start-stop hatası (çözüldü)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ouzz

Kayıtlı Üye
arkadaşlar 31/12/2015 de 1.6 tdı 110 bg dsg şanzıman aracımı aldım galerideyken hiç bi problem yoktu eve geldi 2 gün geçti aradan bi çalıştırıyım dedim start-stop hatası diyor neden olabilir acaba soğukla alakası varmı ?

fren pedal müşürinde bi sıkıntı olabilir mi....yazılım güncellemesi de isteyebilir...start stopa basmadan göstergelerde tum ışıklar sönüyor dimi kızdırma bujısi de diğer ihtimal....start stop araç soğukken çalışmaz biraz ısınınca çalışır
en temizi arıza tespite bağlatmanız gerekiyor..en yakın yetkılı servise hatta vw de olsa olur.özel servislerde baktırabilirsiniz ..ama dediğim gibi arıza tespit hata kodunu verir ustan ne oldugunu söler...
[doublepost=1451749998,1451749910][/doublepost]ayrıca profil resim avatar eklersiniz ,aracınız da varmış profil güncelleme yapabilirsiniz ... @ouzz

arkadaşlar 31/12/2015 de 1.6 tdı 110 bg dsg şanzıman aracımı aldım galerideyken hiç bi problem yoktu eve geldi 2 gün geçti aradan bi çalıştırıyım dedim start-stop hatası diyor neden olabilir acaba soğukla alakası varmı ?
Araçta start stop un çalışması için klima veya fan motorunun çalışmaması gerekiyor yoğun şekilde trafikte yada ışıklarda ayağınız debriyaj da tutarsanız yine çalışmaz araç kendini yoğun trafikte algılayıp stop etmeyi kesiyor
Bunun nedenlerini araç ekranından görebilirsiniz araç kısmında bulunuyor

kurye ile elden teslime verildi

Ekranda start stop hatasi aliyorsan eger fazla korkulcak bisey yok araci aldigin servise gidi sorunu soylemen yeterli akü ile ilgili olan bi skintidan dolayi yeni araclarin bir kisminda var benim aracimdada oldugu gibi 1-2 saatlik bir islem akü diyebilirim sonrasi icinde garantileri var

Sıfır araçlarda olan problemlere bak ya 2 günlük araba, bize ne kadar değer verildiğinin göstergesi işte, neyse sıkıntı olacak bir problem değilmiş çok şükür, allah başka kaza bela vermesin, iyi günlerde kullanman dileği ile.

Sıfır araçlarda olan problemlere bak ya 2 günlük araba, bize ne kadar değer verildiğinin göstergesi işte, neyse sıkıntı olacak bir problem değilmiş çok şükür, allah başka kaza bela vermesin, iyi günlerde kullanman dileği ile.

Ayni sekilde ben avekte biraz Cirkinlestim 2 gunluk arabada boyle bisorun cikti bildiginiz halde bana nasil satiosunz fln biraz sert cikmak ise yarior sonrasi icin tekrarlarsa kendilerinin hatasi oldgndan ucretsiz onarim seklinde yardim yapicklarini soylediler bazen sert konusmak gerekiyor .

Ayni sekilde ben avekte biraz Cirkinlestim 2 gunluk arabada boyle bisorun cikti bildiginiz halde bana nasil satiosunz fln biraz sert cikmak ise yarior sonrasi icin tekrarlarsa kendilerinin hatasi oldgndan ucretsiz onarim seklinde yardim yapicklarini soylediler bazen sert konusmak gerekiyor .

ya 30.000 tl lik vergisiz aracı ÖTV KDV ilva ederek 75.000 80.000 e kakalıyorlar bari bu hatalar olmasın benim zoruma giden iş bu

Aynen oyle o kdar para vrip almak sonrasinda en ufal bisey cikmasi insanin canini skyor Sinek kucuk ama
Mide bulandirir misali , zaten karsilastigim tepki yaklasimlari allahtan iyimserdi yoksa araci geri verme noktasina kadar gidrrdim onlarda hatalarinin farkinda zaten sonuc odakli yaklasiyorlar :)

Sent from my iPhone

çok teşekkürler yorumlar için ancak arabam dsg şanzımanlı otomatik ve alalı daha 2 gün oldu moralim bozuldu ve şehir dışından almıştım aracı o yüzden çok canım sıkkın tekrar bayiye götür gel 100 km git 100 km gel neyse çok büyük bi sorun değil anladığım kadarıyla düzeltilecek bişey olması iyi bari

çok teşekkürler yorumlar için ancak arabam dsg şanzımanlı otomatik ve alalı daha 2 gün oldu moralim bozuldu ve şehir dışından almıştım aracı o yüzden çok canım sıkkın tekrar bayiye götür gel 100 km git 100 km gel neyse çok büyük bi sorun değil anladığım kadarıyla düzeltilecek bişey olması iyi bari
motoru ısıtıp tekrar deneyebilir misin...start a basın 5 dk bekleyin sonra ateşleyin...soğuktan olması da yuksek ıhtımal.... 100 km ote gitmeye gerek yok vw bayiisi yok mu oralarda bakmasalar bile arıza tespitle hata kodunu ne oldugunu öğrenirsiniz .....bunu özel servistede yaptırabilirsiniz...
profil resminle profili güncellemeyi unutmayınız...gecmiş olsun

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt