Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Sprint booster nasil bir cihazdir ??

Bu dediginize DSG uzerinde ki "S" giriyor mu? Yoksa "S"in amaci sadece fazla devir cevirmek mi?

Murat DSG'deki S modu daha çok şanzumana yönelik. Vitesi üst devirlerde yükseltiyor ve belli bir devre düşünce vites küçültüyor. Kısacası seni sürekli canlı ama tabi yüksek sarfiyat devirlerinde tutuyor ki gaza dokunduğunda güç çabuk gelsin. Gaz pedalı tepkimesini çok fazla artırmıyor.

Benzinli araçlar kullanan arkadaşlar için sprint booster çok gerekli değil çünkü onlardaki pedal gecikmesi dizele göre çok daha kısa. O yüzden aracı benzin ve dizel diye ayırmak lazım yorum yaparken. TDI motorlarda pedal gecikmesi oldukça fazla. Öyle ki aracın torkunu olması gerektiği kadar hissedemiyorsunuz. Şunu söylersem daha net anlaşılabilir: stock durumda yazılımsız bir TDI'a sprint booster takarsanız, "vaay neler yapıyormuş benim kaplan" dersiniz, çok net. Ama yazılım varsa yazılımın ne olduğuna göre durum değişir. Gerekli de olur, gereksiz de. Ancak çok smart ve tatlı bir alettir, ciddi sayıda satmaktadır.

Şöyle bir done vereyim... benim araç 1.9 TDI ve Revo yazılım var. Bunun üzerine sprint booster takınca pedal tepkimesi çok daha iyi oldu. Ben sürekli ilk modta kullanıyorum ve bu modta bile ESP'yi kapatıp, aracın 440Nm torkunu öyle ani harekete geçirebiliyorum ki, trafikte yanımdaki araç sürücülerinin anlık ürkmelerine neden oluyor. Kesinlikle hiçbir ekstra performans sağlamıyor fakat varolan gücünüzü çok daha hızlı harekete geçirmenizi sağlıyor. Dolayısıyla çok daha seri bir aracınız oluyor. Bu yalnızca 1. veya 2. viteslerde değil, vites geçişlerdeki aralıklarda da kendini hissettiriyor. Tekrarlıyorum bu söylediklerim dizel araçlar için geçerli. Benzinli araç kullanan arkadaşlar çok daha az değişiklik hissediyor.

Bu aletin zararı var mı? Var... merak ederseniz onları da anlatırım. Bilinçli kullanılması gerekiyor.

2011 dizel c4 varken kullanmıştım günlük kullanımda yakıt sarfiyatından başka bi işe yaramıyor AMA spor modu tuşu veya vitesi olmayan araçlarda bir nevi spor modu görevini üstleniyor istediğiniz zaman kapalı istediğiniz zaman 1. mod istediğiniz zamanda 2.mod olan yarış moduna alıyosunuz mesela eskiden yarım gaz bastığınızda bir vites düşürüp giderken bunda çeyrek gaza basınca vites düşürüyor ve araç devirli ve daha atik oluyor trafikte hareket yapıcam rollinge çıkıcam derseniz işe yarar yoksa pek avantajlı bir ürün değil :)

ben kullanıyorum yakıt sarfıyatında normal kullanımda 1.5 litreye kadar fark ettırdı 100 km de. son derece de kullandıgım ıcın memnunum

Yakıtı nasıl azalttı :S 2buçuk yıldır kullanıyorum :)

tepkimeyi artırdıgı ıcın daha az gaz kullanıyorum. uzun yolda dusuruyo boylece. trafıkte arttırıyor tabiki sadece uzun yol ıcın bahsettıgım durum :)

okul yolunda e-5 ve sabıha gokcen baglantı yolunu kullandıgımda sprınt kapalı 5.8 civarlarını gorurken acıkken 4.7 4.5 cıvarlarını rahat goruyorum hatta bi kere ciddi sabır ve kasma sonucunda 4.2 görmüştüm :)

BOMBER Arkadaş güzel bilgiler vermiş ama diğer arkadaşlar da önermiyor..Bende sorunu yazayım sizler fikrinizi iletin araba 1 viteste berbat kanı gibi basıyorum gitmiyor ikinci vites 2 binden sonra roketlıyor ee bastıkca da yakıt artıyor chip takdırmak mı en uygun ? chip faydalı ozel yazılımını nasıl bulacağız ?

BOMBER Arkadaş güzel bilgiler vermiş ama diğer arkadaşlar da önermiyor..Bende sorunu yazayım sizler fikrinizi iletin araba 1 viteste berbat kanı gibi basıyorum gitmiyor ikinci vites 2 binden sonra roketlıyor ee bastıkca da yakıt artıyor chip takdırmak mı en uygun ? chip faydalı ozel yazılımını nasıl bulacağız ?

İşte dizeldeki o ölü toprağını chip ile ve/veya sprint booster ile aşabilirsin. Booster performans vermez ama o pedaldaki hissizliği giderir. Chip ise motorun çalışma şeklini değiştirip, güçlendirir. Ne olduğu belirsiz chip-tuning yazılımlarını tavsiye etmem. Genelde "ona oluyorsa buna da olur" mantığıyla uygulanıyor. Birkaç Alman marka var, bunların yazılımlarını tavsiye ederim. Bu yazılımlar direkt araçlara göre gelir, değiştirilmez, oynanmaz ve geldiği gibi uygulanır. Bu "markalı" yazılımlar pedal tepkimesini bir yere kadar kısaltıyorlar ki sürücünün kullanım tarzına göre problem yaratmasın. Sen daha da kısaltmak istersen booster takabilirsin, istediğinde açıp, istediğinde kapatabilirsin.

Para tuzağından başka bir şey değil.Bomber zaten yeterince açıklamış ne şekilde çalıştığını.Günümüze kadar piyasada modifiye anlamında çıkarılmış gereksiz parçalardan biri daha.

Neden gereksiz ?

Çünkü verilen para ile alınan hizmet arasında ciddi fark var.Aynı paraya yazılım yaptırılabiliniyorken gidip %20 basılan gaz pedalını beyine %70 (faraza bir orandır) olarak ileten bir devreye para harcamak gereksiz yatırımdır.Bugün paket yazılım yapan yerler gaz tepkisini belli ölçüde zaten daha iyi yapıyorlar.Eğer custom bir yazılım kullanıyorsanız zaten bunu en iyi hale getirene kadar Tuner'ınız ile sürekli deneyeyerek yapabilirsiniz.

Screenshot_2016-07-10-21-31-52.jpg Satılık bende var sıfır kutusunda 750 tl ye veriyorum arkadaşlar

Geri
Üst Alt