Sportage' mı Tiguan' mı yoksa başka mı ??? | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Sportage' mı Tiguan' mı yoksa başka mı ???

06KORAY92

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar ablam ve eniştem yeni (sıfır) araç alacaklar. Düşündükleri araçlar ise küçük boy SUV' lardan.. Seçenekler arasında:
1)Vw Tiguan
2)Kia Sportage
3)Mitsubishi ASX
4)Hyundai ix35 var.
5)Nissan Qashqai

Sizce bu seçenkler arasında aşağıdaki seçeneklerde en iyi olanlar hangileri ve siz bunların ışığında hangisini seçerdiniz?

1)Mekanik sorunsuzluk
2)İkinci el değeri
3)Tasarım
4)Fonksiyon - Donanım
5)Yakıt - Performans
6)Servis - Yedek parça maliyeti
7)Kalite

Cevapları bekliyorum..

Çöllü

Forumdan Uzaklaştırıldı
Tiguan Bualanda Yeni Olmasına ramen arkasında VW var...
Sportage ise yılların Suv´u İkisi arasında gittim geldim ben..

Babamda da Sorentosu var hiç bi sorun yaşamadık konforu da eksik kalmaz emsallerinden ama ikinci eli bayagı bi geberik ;) Gerçi Bütün Suvlar Öyle:eek:

BoMBeR

Kayıtlı Üye
Gerçi sizin listenizdeki faktörlerden biri değil ama benim için en öncelikli olan şeyler sürüş dinamiği, güvenlik ve frenlemedir. Bu açıdan Sportage, ASX ve ix35'i direkt listeden siler ve diğer faktörlere göre Tiguan, Qashqai arasında seçim yapardım.

bence
1) tiguan tartışılmaz...ama hangi motor...
2) kaşkayi ama 1.5 dci den dolayı 1 de olabilir tiguanın motor seçenekleri masraflı...ama 4*4 alınacaksa tiguan ve kaşkayi 2.0 motor olduğundan yine tiguan tabi....
3)hyundai....

bond0967

Kayıtlı Üye
Bütceniz ne kadar bilmiyorum ama 2.0 tdi Tiguan bence en iyi seçenek fakat fiyatı bayağı bi tuzlu. Alternatif motor seçeneği olarak 1.4 tsi 4 motion daha tercih edilebilir.

- 48 -

Kayıtlı Üye
tasarım cizgi olarak sportage çok hoşuma gidiyor..
ama işin içine girince bir türlü ısınamadım.. motorlarına kötü mü değil..ama kıyaslanan motor vw olunca arada fark oluyor