Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Sportage' mı Tiguan' mı yoksa başka mı ???

06KORAY92

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar ablam ve eniştem yeni (sıfır) araç alacaklar. Düşündükleri araçlar ise küçük boy SUV' lardan.. Seçenekler arasında:
1)Vw Tiguan
2)Kia Sportage
3)Mitsubishi ASX
4)Hyundai ix35 var.
5)Nissan Qashqai

Sizce bu seçenkler arasında aşağıdaki seçeneklerde en iyi olanlar hangileri ve siz bunların ışığında hangisini seçerdiniz?

1)Mekanik sorunsuzluk
2)İkinci el değeri
3)Tasarım
4)Fonksiyon - Donanım
5)Yakıt - Performans
6)Servis - Yedek parça maliyeti
7)Kalite

Cevapları bekliyorum..

Tiguan Bualanda Yeni Olmasına ramen arkasında VW var...
Sportage ise yılların Suv´u İkisi arasında gittim geldim ben..

Babamda da Sorentosu var hiç bi sorun yaşamadık konforu da eksik kalmaz emsallerinden ama ikinci eli bayagı bi geberik ;) Gerçi Bütün Suvlar Öyle:eek:

Gerçi sizin listenizdeki faktörlerden biri değil ama benim için en öncelikli olan şeyler sürüş dinamiği, güvenlik ve frenlemedir. Bu açıdan Sportage, ASX ve ix35'i direkt listeden siler ve diğer faktörlere göre Tiguan, Qashqai arasında seçim yapardım.

bence
1) tiguan tartışılmaz...ama hangi motor...
2) kaşkayi ama 1.5 dci den dolayı 1 de olabilir tiguanın motor seçenekleri masraflı...ama 4*4 alınacaksa tiguan ve kaşkayi 2.0 motor olduğundan yine tiguan tabi....
3)hyundai....

tiguan 1.4 tsi 122 hp
qashqai olursa 1.6..
araçların hepsi 4X2

Bütceniz ne kadar bilmiyorum ama 2.0 tdi Tiguan bence en iyi seçenek fakat fiyatı bayağı bi tuzlu. Alternatif motor seçeneği olarak 1.4 tsi 4 motion daha tercih edilebilir.

tasarım cizgi olarak sportage çok hoşuma gidiyor..
ama işin içine girince bir türlü ısınamadım.. motorlarına kötü mü değil..ama kıyaslanan motor vw olunca arada fark oluyor

Geri
Üst Alt