sport-up a daha konforlu yay önerisi olan arkadaşlar.. | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

sport-up a daha konforlu yay önerisi olan arkadaşlar..

34kok15

Kayıtlı Üye
merhaba arkadaşlar sport-up ta bulunan orjınal seat sport yayları daha konforlu ve yumuşak bir yayla değiştirmek mümkünmü? mümkünse marka tavsiyenizi bekliyorum. biraz daha böyle kullanırsam bel fıtığı olacam.
not:araçta orjnal 225/45/17 jantlar mevcuttur.
Teşekkürler.

skymz

Balıkesir Bölge Sorumlusu
Aynı kasanın stylance versiyonunun orjınal yaylarını alıp takarsan iş çok değişir..

34kok15

Kayıtlı Üye
Bende ilk onu dusundum ama uymaz dediler baska marka varmi diye araştırıyorum

KAPTAN

Forumdan Uzaklaştırıldı
kim söylediki uymaz diye aynı marka ve model arcın yayları nasıl uymaz

platinne

Kayıtlı Üye
Uymama ihtimali mevcut. Sport up yay ve amortisörle birlikte geliyor. Style amortisörler ile sport up'ın amortisörleri birbirinden farklı. Alçaltmak için yay değiştirme kombini kullanılabilir ama araç yükseleceği için amortisörleri de değiştirmek gerekir diye düşünüyorum.

Lastikleri değiştirerek daha konforlu bir sürüş elde edebilirsiniz. Uygun olan yanak kaçtır bilmiyorum ama 50 yanağa çıkabiliyorsunuz diye biliyorum. Üstünde sıkıntı yaşarsınız.

Yeniden hesaplamadım ama bu şekilde olması lazım :)

safaks

Kayıtlı Üye
İlacın eibach. 3 cm lik olanını takarsan büyük ihtimal araba rahatlıcaktır. Ben 5cm i taktıktan sonra bile rahatlık hissettim ama daha bi zıplıyor spor yayla bilgin olsun.

34kok15

Kayıtlı Üye
teşekkür ederim arkadaşlar az çok bir fikrim oldu amortisörler değişmeden yay değişirse şahane olur. özellile arka taraf hiç esnemiyor çok rahatsız ediyor eibach deniycem sonuç iyi olur inşallah.