Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

sport up'ımın yakıt performansı

evet abi valla TSI felan hikaye her benzin alışımda bakıyorum ortalama kesinlikle 8 LT altına inemedim.

Forumda TSI az yakıyo diyenler yalan söylüyomuş demekki. Bi ara 5 küsür litre tüketimler havada uçuyodu.

1.6 ve 1.4 kullandıgım tum markalarda bırbırıne yakın tuketım sergılıyor... ayrıca su anda leonlardakı 1.6 motor kac yıl oncenın teknolojısı ıle uretılıyor ama motorun dısında sag ayagınıza hakım olmakla onemlı su tuketım olayı... ayrıca 2 haftadır kendı aracım dısında 1.4 tsı kullanıyorum 80 km lik yolu 130km/h cıvarında 1.4 tsı ıle tuketım 6.4 idi... arac dolu ıdı... 3 kısı + bagaj

Şehirdışı tüketime denecek laf yok.Lakin şehiriçi çok yakıyor bu 1.6 pancar motor.Ş.İ. 50 litre benzinle 2.0 tfsı ve 1.6 mpı aynı kullanım tarzı ile aynı yolu kat ediyor.Yalnız agresif kullanımda tfsı tüketimi coşuyor.

1.6 benzinli herhangi bir araç için bence sahibini üzmeyecek bir tüketim değeri.

kötü bir değer değil bence, 110-120 üstüne çıkan her benzinli yakar doğal olarak, bu ister tsi olsun ister tfsi olsun ne olursa olsun.

benzinli araba için " çok iyi" değer görmek isteyenilirse uzun yolda kamyoncu arkadaşlarla beraber arkalı önlü gidilmek zorunda bundan kaçar yok :) 100-110 arası 6. vites ...
geçenlerde Volkanla buluşacakken yol bomboştu ve biraz erken çıkmıştım, o yüzden sallanmam gerekiyordu yolda, 100 km ortalamanın üstüne çıkmadan geldim.sadece köprü çıkışından Erya' ya kadar sıkıştırdım yarışırcasına... Volkanla buluştuğumda net hatırlamıyorum ortalamamı ama 6.2 falandı sanırım. Yanlış hatırlıyor da olabilirim, Volkan görürse bu mesajı hatılıyor olabilir ortalamamı.

uzun lafın kısası benzinli arabada ekonomi diye bişey yok bana göre :D ama bence tsi motorlar benzinliler arasında gerçek anlamda daha ekonomik.

Ataşehir-Maslak arası ikinci köprü yolu açıkken 25km yolda sabit 90km/h hızla gördüğüm en düşük ortalama tüketim değeri 4.3lt/100Km... Janlardan sonra 5.3lt/100Km görebildim, denemelere devam ediyorum :)
Araba 1.4TSI.

Güzel, bende güzel değerler tutturmuştum ama simdi aklimda değil :)

Geri
Üst Alt