Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Spor Filtre ve Sesi..

YCO

Kayıtlı Üye
filtreler arasında ses farkı sizce filtre markalarından mı yoksa bağlı olduğu motorlardan mı kaynaklanıyo..önceki filtrem Simota'ydı ve ses tamamen aynıydı sadece Pipercross daha geçirgen ve ömürlük malzemesi var..

önceki aracımda da birden fazla filtre kullandım değişen ses olmadı hiç. ??
aracın spor filtreyle vericeği ses boğazı söktükten sonra ki sesle aynı olmaz mı her zaman. ??

bizim melih'deki ses ile başka bi ibizacıda olan sesi farklı biliyorum ben. biri aem diğeri piper'di.. ikiside 1.2 idi..

bende butun markaları kullandım ama ses hep aynı ya.bence motor gucu ıle ılgılı bısı bu

Eğer filtrenin tipi aynı ise her filtre aynı sesi veriyor, ne marka olursa olsun, filtrelerin tiplerine ve takıldığı motora göre sesi değişiyor, yani bi KN yağlı filtre ile Simotanın aynı boyutlarda ise sesi arasında hiçbir fark yok, tecrübeyle sabittir.

Eğer filtrenin tipi aynı ise her filtre aynı sesi veriyor, ne marka olursa olsun, filtrelerin tiplerine ve takıldığı motora göre sesi değişiyor, yani bi KN yağlı filtre ile Simotanın aynı boyutlarda ise sesi arasında hiçbir fark yok, tecrübeyle sabittir.

Hakana katılyorum bu konuda,ben FK kullanıyodum,b ara elıme Sımotanın mantar fıltresı gecmıstı seklı degısık oldugu ıcın seste degısmıstı

hiç hava filtresi kullanmadım o yüzden yorum yapamicam ama banada şekliyle alakalı olması mantıklı geliyor yapıldıgı malzemenin hava geçirgenliğide çok büyük etkendir bence yağlı olanlar dediğiniz de ses farklı normal olanlarda ses farklı değilmi?

Metal borulu açık filtreler Cai ler mesela çok iyi ses veriyor intake kitlerin sesi az oluyor genelde.... filtrenin boğaz yapısıyla çok alakalı! Ben bi ara KN apollo kullanıyodum adamı gaza getiren çok güzel bir sesi vardı...

Geri
Üst Alt