Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Soyulan direksiyon simidi

Aracın zaten garanti kapsamında değiilmi.. Kullanıcı hatası diyece halleri yok ya.Bence ilk önce garantiyi devreye sok..

Nette bakmıştım kullanıcı hatası diyolarmış saat yüzük veya elkremi yapıyomuş bende saat yok yüzükte yok kremi zaten hiç sevmem bakalım ankaraya gidince götürücem ne diyecekler

Geçen haftasonu arabayı sanayiye götürdüğümde bi adamla karşılaştım fotd fiestasına orjinal yaptırmış hani soyulan kısmı kesip bildiğiniz deri dikmiş orjinal olmuş resmen adam elli liraya adanada bi ustaya yaptırmış numarasını gönderecek bana ulaştırırım size

Sizde de var mı bilmiyorum, direksiyon simidi resmen ellerimin içinde eriyor. Araçla giderken bir süre sonra resmen iğne ucu kalınlığında plastik parçaları elimi sarıyor.
Uzun süre böyle kullandım ama sanırım yaz sıcağından elim daha çok terlediğinden soyulma iyice arttı.
Bir kaç arkadaş deri kaplatmamı önerdi. Fiyat araştırması yaptım 150-200 tl den başlıyor fiyatları.
Bugün Seat Kayadibi servisine gittim, önce ellerimi sonra direksiyonu gösterdim. Resmen olur öyle'ye getirdiler konuyu. Direksiyon simidi değişecek dedi, fiyat sordum, 274TL ama depodan getirteceklerini 1-2 gün süreceğini söylediler.
Ben de deri kaplatmaktansa değiştirmek daha mantıklı geldi. Siparişimi verdim, bekliyorum.

Durum budur, sizinle de paylaşayım dedim.

OZRXVA.jpg
Benim aracımda vites soyuluyo

2010 yılında aldığımız deri kaplı leon un da direksiyonu enteresan bi şekilde soyuluyordu. Garantiye gittim arkadaşlarında dediği gibi yıkamacıydı yüzüktü laflarını yaptılar. Bir de baktım ki direksiyonun sol alt köşesinde delik var dikiş yok. Hiç fark etmemiştim. Ben ne Yüzük nede arabayı yıkamacıya veriyorum dedi. Yazı yazdılar onay geldi direksiyon değişti. Garantisi bittikten sonra deri olmayan direksiyonlu(2010) ibizanın direksiyonu da soyulmaya başladı onuda yıkamacıya götürmem. Tamamen terden dolayı olan bi olay. Sadece tuttuğum yerler soyulmuştu. Geçen sene fiyat sorduğumda (doğuş oto Esenyurt ) bana ₺200 dediler. Deri olana ise ₺2000 fiyat çektiler. İngiltere seyahatim sırasında Ebay da makyajlı kasa İbiza direksiyonuna denk geldim. Ve bana maliyeti ₺88 oldu. :)
Airbagi sökmekten bu kadar korkmayın. Kim bilir kaç kez söktü o usta airbag sadece direksiyonun arkasından tornavida ile bi sağ bi soldan teli kurtarıyorsunuz. Fişini de söküyorsunuz tamam. En son vagcom ile hata kodunu sildiniz mi servis hiç bişey anlamaz. Ben kendim söküyorum airbag i

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    969.7 KB · Görüntüleme: 16
malesef bendede var ama bukadar yogun değil @Maviş muhammet abinin aracında da oldu aynısı servıse göturdugun zaman garantıye sokmuyorlar kullanıcı hatası diyorlar hoş sankı dıreksıyonu tutma seklı varmıs gıbı nasıl kullanıcı hatası dıyorlar bunu da anlamış degilim .

Değişimi yapan arkadaşa göre en büyük nedeni Güneş. Kullandıkları plastik, direk güneş ışığından etkilenecek seviyede kalitesiz olduğunu söyledi.

Şu 5-10 liralık güneş yansıtıcılar hayat kurtarıyor, üşenmeyip kullanmak lazım.

Şu 5-10 liralık güneş yansıtıcılar hayat kurtarıyor, üşenmeyip kullanmak lazım.
sırf bu işler başıma gelmesin diye,
direksiyon, konsol ve koltukları korumak amaçlı ön cam dahil film çektirmek istedim. toplam 500 küsür deyince, tekrar düşünmeye karar verdim. Dediğin gibi para toparlayana kadar güneş yansıtıcıyı ihmal etmememk lazım.

Geri
Üst Alt