Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Soyulan direksiyon simidi

Büyük ihtimalle senden önceki sahibin evcil hayvanı vardı.. Büyük ihtimalle kedi.. Köpek olsa daha kötü olurdu diye düşünüyorum..

Sizde de var mı bilmiyorum, direksiyon simidi resmen ellerimin içinde eriyor. Araçla giderken bir süre sonra resmen iğne ucu kalınlığında plastik parçaları elimi sarıyor.
Uzun süre böyle kullandım ama sanırım yaz sıcağından elim daha çok terlediğinden soyulma iyice arttı.
Bir kaç arkadaş deri kaplatmamı önerdi. Fiyat araştırması yaptım 150-200 tl den başlıyor fiyatları.
Bugün Seat Kayadibi servisine gittim, önce ellerimi sonra direksiyonu gösterdim. Resmen olur öyle'ye getirdiler konuyu. Direksiyon simidi değişecek dedi, fiyat sordum, 274TL ama depodan getirteceklerini 1-2 gün süreceğini söylediler.
Ben de deri kaplatmaktansa değiştirmek daha mantıklı geldi. Siparişimi verdim, bekliyorum.

Durum budur, sizinle de paylaşayım dedim.

OZRXVA.jpg
2013 ibizamda da oldu aynı sorunlar garantiye girmiyor kullanıcı hatası diyorlar dogusla cok ugrastim ben bursada 120 liraya deri kaplama yaptırdım eskindende iyi oldu

16 cdf 48

Bugün servisi aradım, siparişim gelmiş ama yarın almaya gideceğim.
Yedek parçadaki yetkili, montaj için yoğunluktan dolayı hemen olamayacağını, muhtemelen ileri bi tarihe randevu verilebileceğini söyledi.

Sizce ne yapayım, bekleyip serviste mi yaptıyayım yoksa dışarıda önerebileceğiniz bir yer olur mu? Montajı kritik midir? sonuçta airbag sokülüp takılacak?

Bugün servisi aradım, siparişim gelmiş ama yarın almaya gideceğim.
Yedek parçadaki yetkili, montaj için yoğunluktan dolayı hemen olamayacağını, muhtemelen ileri bi tarihe randevu verilebileceğini söyledi.

Sizce ne yapayım, bekleyip serviste mi yaptıyayım yoksa dışarıda önerebileceğiniz bir yer olur mu? Montajı kritik midir? sonuçta airbag sokülüp takılacak?
Bu tarz işlemleri yetkili serviste yaptırmanızda fayda var dediğiniz gibi airbag sökülüp takılacak ileride sorun çıkarsa kendinize muhattap bulmuş olursunuz.

Sorma bende dün fark ettim nasıl canım sıkıldı 2014 kasım ayının sonunda aldığım aracımın direksiyonu soyulmaya başladı ne saat kullanırım nede yüzük ama soyuluyo

Sorma bende dün fark ettim nasıl canım sıkıldı 2014 kasım ayının sonunda aldığım aracımın direksiyonu soyulmaya başladı ne saat kullanırım nede yüzük ama soyuluyo
9 aylık arabanın direksiyonu soyulması normal değil abi, hadi benimki 5 yıllık diye sesimi çıkartamıyorum. Yerinde olsam serviste baktırırım. Normal değil çünkü.

6 senelik ibizam vardı en ufak soyulma olmamıştı. Servise gösterip biraz sert çıkmakta fayda var derim.

Aracın zaten garanti kapsamında değiilmi.. Kullanıcı hatası diyece halleri yok ya.Bence ilk önce garantiyi devreye sok..

Geri
Üst Alt