Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

:Sorum var Önemli:

Lastiklerin ömrü dolmuş , müsait olduğunuz bir zamanda değiştirin.km az ama 6 yıl geçmiş özelliği gitmiştir.
sadece tümsekte gıcırtı var ise sorun ön düzen sistemindedir.(amortisör kule takozları gevşektir vs).

Tam olarak nereye gidicem abi hiç böylr bir durumla karsı karsıya kalmadım araçtan soğudum resmen :( Lastiklerden dolayı konfor kalmadı gerci ama lastik durumu bu gıcırtının ne kadarını kapsar

amartisörleri söküpmü bakdılar yoksa sabit dururkenmi bakıldı? podyelerde bağlantıda sıkıntı olabilir onu servise değilde güvendiğin ön düzenciye götür abim servis yüzeysel bakar yürüyen aksama bulamazsa sana parça değişimi yapalım der kolaya kaçar. en sağlıklısı bu olur bence

:)

Bu gıcırtı kasislerden geçerken benim arabada da oluyor, benim lastiklerde bitti değişecek ama sorunun kaynağı lastikler değil. Bende memlekete gidince baktıracağım, büyük ihtimalle amörtisör takozları sanırım...

salincak burclarina baktir onlarin yenisi cikmisti ben ibizama almistim zamaninda eger sende hic degismediyse sendekilerde eskidir buyuk ihtimal ondandir diye tahmin ediyorum ben

kardeş aynı problem bendede wardı.usta altta motor muhafazasının olduğu bir yerde bir vidayı sıktı.birde burç körüğünü değiştirdi hiç bir sıkıntı kalmadı.toplam 30tl ye mal oldu.ama asıl sesin gelmesine sebep olan ustanın sıktığı vidaydı.ondan sonra kesti gıcırtıyı.sen ön düzenciye git arabaya binip baksınlar onlar çözerler sanırım...

ses tam olarak nerden geliyor imkan varsa bunu net olarak kendi çabalarınla bi tespit et derim.. içeridemi-dışarıdamı ? ön takımdanmı, kapılardanmı, bagaj tarafındanmı, ön panel ve çevresindenmi? daha sonra duruma göre yapabiliyosan eğer kendi imkanlarınla çok basit ama hayat kurtaran işlemler yapabilirsin. yada bi usta elinin değmesi gereken bi sorun olduğunuda anlayabilirsin.. belkide en sonunda bu gıcırtıyla yaşaman gerektiğini kabullenirsin:)
geçmiş olsun..

karyola gıcırtısı gibi bi sesse aks körükleriydi galiba onlar değişince düzelir ama havalar ısınınca kesilir zaten sıkıntıya gerek yok.. :)

Gıcırtısız ibizamı olur arkadaşlar:DBen duymamak için her daim radyo dinliyorum yaz gelsede azalsa diye dua ediyorum :)Bi gıcırtı bitiyor diğeri başlıyor ne esnek araç:)

xx

Cenk'in dediği gibi,sorun slaıncak burçlarından kaynaklanıyor...

Geri
Üst Alt