Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Sonradan esp paketi eklenir mi?

ufak araçları bilmem ama dorselere sıfırdan veya sonradan takıyoruz,sadece tekerlek sensörleri kalıyo diğer bütün parçaları değişiyor.beyin felann buda yaklaşık 3-4 bin tl mal oluyor:DDesp basit bişi değil aracın bütün ölçülerini,dingil mesafesini,boş ağırlığı ve yüklü ağırlıyını,lastiğin ölçüsünü bilgisayardan araca yüklüyorsun ama beyinlerde esp açık ve kapalı konumu var bizim araçlardada açıp kapama olayı varsa yani bize kapalı olarak gönderiyosalar ama bilgisayardan açılabiliyorsa onu bilemem.en azından fikir edinmeniz amacıyla..

bence gereksiz bir yatırım olur. şimdi servise gidecen servis tamam derse bile ilk kez yapacaktır bi dünya sorun çıkartacak hergün git gel yapacan olmadı diye. keşke tek eksik esp hill holder lastik basınç olsa...

baştan 1200TL yazan bişeyi servis 5000TL altında yapmaz zaten. Al sana bixenon örneği, yapın diyosun sırf yapmamak için 5-6000TL fiyat istiyorlar. Es kaza tamam yahu al sana para desen yap desen neler olur çok merak ediyorum.

benim anlayamadığım bir olay var bir çok kötü araçta standat olarak veriliyor ama LEON gibi bir arabada nasıl oluyorda verilmiyor anlayamadım :confused:

biz cordobayı alırken sordum yok dediler ve yeni bir araç yani esp li bir araç sipariş ettiler :D ben zaten 2006 olupta esp li cordoba görmedim türkiyede tek heralde birde yan airbaglar da tabi;)

1.2 tsi aracımı yeni aldım ve esp paket eklettim..araç şansıma zaten dogus otoya geliyormuş 1 tane bende onu aldım.daha önce sormuştum sonradan ekletsem diye ekletme sonradan olmaz demişlerdi

1.2 tsi aracımı yeni aldım ve esp paket eklettim..araç şansıma zaten dogus otoya geliyormuş 1 tane bende onu aldım.daha önce sormuştum sonradan ekletsem diye ekletme sonradan olmaz demişlerdi

zaten olmaz diyorlar. çünkü paketteki herşeyi sonradan ekletmek aşırı maliyetli olur. ESP yapılabilir bazı gelişmiş beyinlerde HBA filanda var ama hill holder için arka fren malzemelerinin değişmesi gerekli mesela. yani yaklaşık bi 7-10 katı maliyetli olur sonradan yaptırmak.

Arabayı ucuzlatmak için ESP paketini opsiyonel yaptılar. Aslında pakete göre ucuz bir fiyatı var ama sadece siparişle getiriyorlar. Siz de 3 ay bekliyorsunuz. Ben bunun eksikliğini çok çekiyorum. Bugün az daha ön tampon gidiyordu. Keşke sonradan ekleyebilsek bu paketi aynı fiyata...

En iyisi 0km araç alırken tüm opsiyonlarıyla beraber almak. Neden?
2. elde aracınızı satarken hem diğer araçların arasından sıyrılıyo hem de daha pahalıya satıyosunuz hem de daha kolay satıyosunuz. 0km bir araç alacak olsam kullanıp kullanmayacağım ne var ne yok herşeyi ekletirdim arabaya.

En iyisi 0km araç alırken tüm opsiyonlarıyla beraber almak. Neden?
2. elde aracınızı satarken hem diğer araçların arasından sıyrılıyo hem de daha pahalıya satıyosunuz hem de daha kolay satıyosunuz. 0km bir araç alacak olsam kullanıp kullanmayacağım ne var ne yok herşeyi ekletirdim arabaya.

Aynısını bende düşündüm Ayberk ama beklemesi sorun hadi onuda geçtim satarken sıyrılıyor ama arabadan anlayanlara satabiliyorsun.. diğerleri bu fiyatı verceğime 0 alırım diyor.. İstediğin fiyata satarsın çünkü aracın nadir olacak ama basit satar mısın.. eğer dolu almak isteyen müşteri denk gelirse hemen gider diğer türlü bekler biraz araç

Aynısını bende düşündüm Ayberk ama beklemesi sorun hadi onuda geçtim satarken sıyrılıyor ama arabadan anlayanlara satabiliyorsun.. diğerleri bu fiyatı verceğime 0 alırım diyor.. İstediğin fiyata satarsın çünkü aracın nadir olacak ama basit satar mısın.. eğer dolu almak isteyen müşteri denk gelirse hemen gider diğer türlü bekler biraz araç

0km araç alırken 3 ay beklemekten kimse ölmez :)
Beklememek için araba seçmek, bir an önce o arabayı almak için yapılan bi heves bence. İşte sonrasında böyle pişmanlıklar oluyo, keşke şunu da alsaydım keşke bunu da alsaydım diye.
Senin bakış açına göre şöyle düşünen insanlarda var. 0km boş arabaya bineceğime, 1-2 yaşında dolu arabaya binerim daha iyi :) Hem de daha ucuza.

Geri
Üst Alt