Son takım hangisi olacak? | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için ANDROİD ve İOS mobil uygulamamız yayına başlamıştır. BURAYA tıklayarak uygulamaya gözatabilirsiniz.

Son takım hangisi olacak?

Konu, 'F1 Dünyası' kısmında YCO tarafından paylaşıldı.

 1. YCO

  YCO
  SCW ÜYESİ

  Mesajlar:
  22.339
  Beğenileri:
  79
  Ödül Puanları:
  48
  BMW Sauber, Lotus ve Epsilon Euskadi gelecek yıl Formula 1 gridinde kalan son yer için değerlendirilmeye başlandı.

  FIA griddeki takım saysını 13 ile sınırladı ve gelecek birkaç gün içerisinde hangi takımın son takım olarak gride gireceğini açıklaması bekleniyor. BMW Sauber şu anda alıcı bekliyor, Lotus'un giriş için planları hazır, bununla birlikte geçtiğimiz hafta Malezya hükümetinin BMW takımını destekleyeceğine inanıldığına dair haberler de gündeme geldi.

  İlk seçimi kaçıran Epsilon ise gerekli kaynağı bekliyor. Cuma günü Monza'da konuşan Mosley "Son olarak geçtiğimiz gece en ciddi üç takımın son tekliflerini aldık ve gelecek bir iki gün içerisinde biraraya gelip çalışmaların sonucunu değerlendirip onlardan birisini seçeceğiz. Gelecek haftabaşında açıklanmasını umuyorum." dedi.

  Mosley ayrıca BMW Sauber'e 2010 ile ilgili planları hakkında çok kez görüştüklerini söyledi.

  "BMW Sauber üç takımdan birisi fakat etkin olarak yeni bir takım olacaklar. Çünkü Concorde Antlaşmasını imzalamadılar. Dökümanlarını hazırlamaları için bir hafta daha verebileceğimizi söyledik ve konu hakkında çeşitli cevaplar aldık."

  Mosley'in üç yeni takım - Manor Grand Prix, Campos Grand Prix ve Team US F1'in 2010 yılında girdde olacakları konusunda hiç şüphesi bulunmuyor.

  "İyi görünüyorlar. Cosworth motorunun birkaç kişiyi şaşırtabileceğini düşünüyorum."

  Özellikle US F1 hakkında gelen bir soruda takımın aracın hazır olacağı tarihin gerisinde kaldığı hakkındaki spekülasyonlara ise "Bunlar dedikodu. Oraya birkaç kişi gönderdik ve böyle bir şey söz konusu değil. Şubat ayının başında tekrar birkaç kişi ziyarette bulunacak."

  "Onlar hakkında oldukça fazla dedikodu hakim fakat çok ciddi olduklarını gösteriyorlar bu nedenle onlara itibar etmemiz gerekiyor." dedi.

  TurkiyeF1.Com
  Sertuğ Ünal
   

Sayfayı Paylaş