Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Son Dakika: Sony: ''Butun playstation database'indeki kullanici bilgileri calindi!''

007

Kayıtlı Üye
Bu bilgileri kullanicilarin kredi karti bilgileri ve adres ve de telefon bilgilerini kapsadigini bildirdi.Kullanicilarin acilen kredi kartlarini iptal etmelerini son dakika haberi olarak butun yurtdisi ajanslarina gecti..Hackerlar tarafindan yapilan saldirinin kaynagi henuz belli degil..

Dogum tarihlerinin de calinmis olmasi kredi kartlarinin kotu amacla kullanilabilecegini isaret ettigini aciklamis Sony..

kredi kartı zorunlu değildi yanlış hatırlamıyosam kayıt olurken..zorunlu değilse zaten kart no'su falan yazmamışımdır.. :)
teşekkürler Kaan abi..

kredi kartı zorunlu değildi yanlış hatırlamıyosam kayıt olurken..zorunlu değilse zaten kart no'su falan yazmamışımdır.. :)
teşekkürler Kaan abi..
eyvallah Yigit'im.. twitter son 1 saattir calkalaniyor..demek ki USA'de fena bir ses getirdi bu olay..

çalındığı düşünülen bilgiler ; isim adres, ülke, email adres, doğum tarihi, profil verileri, satın alma bilgileri, psn şifresi, güvenlşik soruları, psn ID.. ayrıca kanıt yok henüz ama kredi kartı bilgilerininde çalınma ihtimali var diyor açıklamada

"..Although we are still investigating the details of this incident, we believe that an unauthorized person has obtained the following information that you provided: name, address (city, state, zip), country, email address, birthdate, PlayStation Network/Qriocity password and login, and handle/PSN online ID. It is also possible that your profile data, including purchase history and billing address (city, state, zip), and your PlayStation Network/Qriocity password security answers may have been obtained. If you have authorized a sub-account for your dependent, the same data with respect to your dependent may have been obtained. While there is no evidence at this time that credit card data was taken, we cannot rule out the possibility. If you have provided your credit card data through PlayStation Network or Qriocity, out of an abundance of caution we are advising you that your credit card number (excluding security code) and expiration date may have been obtained..."

link: http://blog.us.playstation.com/2011/04/26/update-on-playstation-network-and-qriocity/

ilk defa psn nin türkiye'de çalışmadıgına sevindim :) yoksa girmiştik kredi kartını ıvır zıvır bişiler satın almıştık .. emire states'in adresini girmiştim psn için :D

haydaaaa benim kredi kartı bilgileri kayıtlıydı psn de
napcaz şimdi iptal mi ettircez ?

Benim bilgilerde gitmiş olabilir ps store dan alışveriş yapmıştım.

Geri
Üst Alt