Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Solmuş Sararmış Far Plastiği Parlatma

fatihyksel

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar resimleri alıntı yaptım kusura bakmayın. Konuyu açmaktaki gayem, hem fikir vermek hem de tecrübesi olan arkadaşların tecrübelerini burada paylaşmalarını sağlamak. Benim aracımda da aynı problem var yalnız soluklaşma şeklinde değil de ince ince çatlaklar görünümünde. Pütürlü bir yapısı var. Zımpara olayını kavrayamadım, bu far camının daha çok çizilmesine yol açmazmı? Kısacası yapmaya çekindim ama sonuçlar mükemmel. Açıkcası biraz gaza gelmem lazım galiba. Yapan arkadaşlar varsa lütfen tecrübelerini paylaşsınlar...
Kullanılan malzemeler:
Zımparalar:
600
800
1200
2000
3000(meguiars)
Meguiar's plastix
Zaino Z5 sentetik cila
3M Maskeleme bandı
Farecla microfiber bez
İlk olarak 600 kumluk zımparayı kuru olarak uygulandı

resim56qx9.jpg

Daha sonra tüm zımparaları kova içerisindeki suda 10 dakika kadar beklettikten sonra sırasıyla 600,800,1200,2000 ve 3000'lik zımparaları sürekli ıslatarak ıslak olarak uygulandı ve zımparalama işlemi yaklaşık bir buçuk saat kadar sürdü.

resim57or1.jpg

resim58bz3.jpg

Zımparalama işleminden sonra plastix adlı ürünü çiziklerin hepsi kaybolana dek defalarca uygulandı ve sonuç:

resim60am6.jpg

resim62nh3.jpg

resim63jy5.jpg

fatih bu her yerde uygulanan bir durum kayserideki sanayiye gitsen yapacakları sıfır zımpara ile zımparalanacak tabiki sulu olarak sonrada pasta yaptılarmı tamam defalarca bu şekilde yapılan far gördüm bizim elektrikci arkadaşlarda yapıyorlar çüncü,,,:eek:key:

fatih bu her yerde uygulanan bir durum kayserideki sanayiye gitsen yapacakları sıfır zımpara ile zımparalanacak tabiki sulu olarak sonrada pasta yaptılarmı tamam defalarca bu şekilde yapılan far gördüm bizim elektrikci arkadaşlarda yapıyorlar çüncü,,,:eek:key:

aynen öyle abi bende hyundai için bi kaç yere gitmiştim de bu boya koruma ile ilgili sitelerde var orda görüne ben yine ekleyeyim ordan dedim :)

Paylaşım için teşekkürler.. :eek:key:

Geri
Üst Alt