Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Soğutma suyu uyarısı hk.

sdyildiz

Kayıtlı Üye
Merhaba,

Sabah kontağı açtığımda ''soğutma sıvısını kontrol edin! kullanım kılavuzu!'' şeklinde bir uyarı alıyorum. Hararet göstergesi tek çizgi oluyor bu esnada. Bir süre aracı kullandıktan sonra hararet göstergesi 4. kademeye kadar yükseliyor ve gün içinde aracı çalıştırdığımda bu uyarıyı almıyorum tekrar. Ertesi sabah tekrar alıyorum ama. Araç Leon 1.6 Style TDİ DSG

Sorun ne olabilir ve yapmalıyım? Şirket aracı olduğundan servise götürebilirim. Şimdiden teşekkür ediyorum.

Su seviyesine bakın.
Azalmışsa su ekleyin.
Radyatör vs delinmiş olabilir.
Devirdaimde problem olabilir.
Hararet yaptırırsanız conta monta yakmayın başınız çok ağrır.

kardeşim bir arkadaşım aynı sorunu yaşadı wv polosunda tıpa tıp aynı.sorun su vs değil sorun motor su deposuna giren bir müşür var ondan onu değiştirdi düzeldi.inşallah seninki de böyle olur hemen düzelir

Dediğiniz gibi radyatör suyu eksilmiştir dediler. Servisten randevu aldım, cuma gününe verdiler. Bu şekilde kullanılması sorun yaratmaz umarım.

Kesinlikle sorun olur, eğer düşükse su seviyesi hararetten dolayı motoru elinize alırsınız :)

Su seviyesine baktırdım serviste, eksilmemiş. Bu kmlerde olabiliyor dediler, su eklediler. Tekrar olursa yine gideceğim. Sabah belli olur.

Su seviyesine baktırdım serviste, eksilmemiş. Bu kmlerde olabiliyor dediler, su eklediler. Tekrar olursa yine gideceğim. Sabah belli olur.
kardeşim su seviyesinden değil gibi bu olay.yüzde yüz demiyorum demem ama arkadaşım su deposuna giren müşürü değiştirdi kurtuldu o dertten.

Sabahları hararet göstergesi 1. kademede oluyor kontağı açtığımda, birkaç dakika hareket edince 4. kademeye kadar çıkıyor. Araç uyarı vermedi ama servisten sonra.

Geri
Üst Alt