Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

soğuk havalarda sabahları kapım açılmıyor

sembolik05

Kayıtlı Üye
soğuk havalarda sabahları ön kapılar açılmıyor
arka kapıdan giriyorum arabaya 15-20 dk çalışıp ısındıktan sonra açılıyor
fitildendir dediler ama fitil değil kilit mekanizmasından diye tahmin ediyorum kilit donması gibi birşey olabilir mi bilgisi olan var mı
teşekkürler

geçmiş olsun.
hiç yaşamadım ama bilgisi olan muhakkak cevap yazacaktır.

kapılardaki plastikler bazen donuyo bende de oluyo ama sizinkinde sadece ön kapıların öyle olması ilginç gerçekten.sıcak su dökerek açıyorum ben başıma geldginde.kolay gelsin

kapı menteşe ve istinatlarına wd40 veya zeytinyağı sürün sorun geçer...

Ben geçen gece arabanın kapılarını açamadım elimde bi buz çözücü sprey var kapıların aradan sıktım 2 dk geçmeden açıldı

fitilller bir pamuk yardımı yağlayın ayada WD40 ile yapın işlemi

ayaz yapıyorsa normal bizim burada hep ayaz var ve arabanın kapısını bazen açarken ağır ağır açıldığını görüyorum geçenlerde çok sağlam ayaz yaptı bagajı açtım kendi kendine gerilmedi elimle ittim yarıda kaldı donmuştu bagaj kapağı. :) donuyodur bi kaynar su dök abi hemen açılsın. sizin orada çokmu ayaz var.?

geçen sabah benimde başıma geldi.ama kilit mekanizmasında sorun var bence daha elektrikçiye göstermedim.ilk açtım açılmadı kilitledim basılı tuttum açıldı.yani biraz kafasına göre takılıyor.:(

ilginiz için teşekkürler arkadaşlar şimdi bir sprey buldum sıktım ama 2-3 gündür ayaz yok bu sorunu da ayaz da yapıyor. sonucu bildirecem

aynen benimde başıma geldi. kafasına göre sağ veya sol ön kapılar, ama donduğu için yapıyor kilit mekanizmasından değil, fitilleri yağlamak lazım :)

Geri
Üst Alt