Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

sızın tercıhınız ne olurdu?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
dediğim gibi. bu hali ile bile türkiyede D sınıfının lideri passat. hem satışnda hem prestijinde hemde konforunda kim ne derse desin.

ille passatta vw adı itici geliyor ise(gördüğüm kladarı ile tek sorun o) mehmet abiye skoda superb tsi öneririm. fiyat olarak aynılar.
Evet. VW Passat gayet iyi bir araç. Ama abartılacak bir araç değil. 1.4 122hp'lik motoruyla bahsettiğiniz gibi yüklerle 2 ton ağırlığa ulaşmış bir Passat'ın 170 180km/h'lere çıkması biraz hayal. Ancak yokuş aşşağı. 6.5lt/100km gibi bir tüketim değeri yakalaması da bana gerçekten uzak geliyor (Bahsettiğiniz gibi bir kullanımla).
Passat'ın şu an satılmasında, B5 kasa Passat'ların yarattığı prestijin büyük payı vardır. Bunu göz ardı etmemelisiniz.
Passat'ın ismi sorun ise, Skoda daha büyük bir sorun. Skoda'nın eski imajını hatırlatırım: "Çarpık bacak Skoda".

O araçlar arasında benim tercihim fiyat, motor, vs. her yönden Opel Insignia olurdu. Her aracın aynı dolulukta olanlarının ve benzer motor güçlerinde olanlarının fiyatlarını yanyana koyduğunuz zaman öne sıyrılan tek bir araç oluyor. Çevremde Insignia'ya kötü diyen kimseyle karşılaşmadım. Zaten birşeye kusur bulmak amacıyla bakılırsa, kusursuza bile neden kusursuzsun gibi bir kusur bulunabilir :) Felsefi bir cümle oldu :)

Passatın Türkiyede sınıfında satış lideri olmasının en büyük nedenlerinden biride bizim milletimizin pahalı olan iyidir, prestijlidir mantığı... Zaten alışveriş konusunda bence çokta mantıklı bir millette değiliz. Bence sokağa atılcak çok para yoksa, ya da bir marka fanatikliği veya takıntısı mevzu değil ise, rakipleri arasında aynı kalitede konforda ve dizaynda araçlar var. O para verilir mi mevzusu değil bu, verilmez diye birşey yok, kalitesi ortada olan bir araç, ama satış grafiklerine bakarak en mantıklı,en kaliteli konforlu araba passattır gibi birşeye varılamaz bence.

sadece onlara bakarak söylemiyorum zaten. dikkat ettiysen alfa hakknda hiç bir sözüm yok çünkü o aracı kullanmadm. hatta hiç bir alfada yolculuk bile etmedim bu yüzden yorum yazmam doğru bile olmaz.

ama listede olan diğer modellerden defalarca olmak üzere kullandıklarımın hiç birisinin daha iyi bir araç olduğunu düşünmüyourm.

ha daha ucuza aldım x modelini denirse belki sadece fiyata bakılmışsa.

ancak bu passat her zaman passattır durumunu değiştirmiyor. tüm avrupa pazarında şuan passat merso audi yada bmw almıyorsan alınanan araçtır.

satış grafiği söz konusu olursa Merc'ler BMW'lar sanki bedava dağıtılıyo İstanbul'a..
üstüne alınma Hakan söylememe gerek yok gerçi ama..

Almanya fiyatlarına bakmıyo kims ama ben 3 aşagı 5 yukarı bişey söyliyim,

Astra 21.000Euro ise benzer motor ve donanımdaki Golf 22.000euro, benzer motor ve donanımdaki BMW 116 ise 22.500Euro civarında.

Yani burda Doğuş biraz kazık atıyo gerçek ama Borusan da atıyo o daha büyük bir gerçek :)

Bizim milletin agzı kulaklarına varyo halbu ki BMW lafını duyunca, neden: pahalı da ondan :)

Benzer durum Merso ve Audi'de de var tabi.

Evet. VW Passat gayet iyi bir araç. Ama abartılacak bir araç değil. 1.4 122hp'lik motoruyla bahsettiğiniz gibi yüklerle 2 ton ağırlığa ulaşmış bir Passat'ın 170 180km/h'lere çıkması biraz hayal. Ancak yokuş aşşağı. 6.5lt/100km gibi bir tüketim değeri yakalaması da bana gerçekten uzak geliyor (Bahsettiğiniz gibi bir kullanımla).
Passat'ın şu an satılmasında, B5 kasa Passat'ların yarattığı prestijin büyük payı vardır. Bunu göz ardı etmemelisiniz.
Passat'ın ismi sorun ise, Skoda daha büyük bir sorun. Skoda'nın eski imajını hatırlatırım: "Çarpık bacak Skoda".

O araçlar arasında benim tercihim fiyat, motor, vs. her yönden Opel Insignia olurdu. Her aracın aynı dolulukta olanlarının ve benzer motor güçlerinde olanlarının fiyatlarını yanyana koyduğunuz zaman öne sıyrılan tek bir araç oluyor.

hayal olabileceği ancak senin kendi avuntun olarak kalsın. gerçekte olmayan bir şeyi yazmayacağımı bu sitede beni tanıyan kişiler bilir. varsın senin gibilerde bilmesin.

---------- Post added at 23:13 ---------- Previous post was at 23:11 ----------

Almanya fiyatlarına bakmıyo kims ama ben 3 aşagı 5 yukarı bişey söyliyim,

Astra 21.000Euro ise benzer motor ve donanımdaki Golf 22.000euro, benzer motor ve donanımdaki BMW 116 ise 22.500Euro civarında.

Yani burda Doğuş biraz kazık atıyo gerçek ama Borusan da atıyo o daha büyük bir gerçek :)

Bizim milletin agzı kulaklarına varyo halbu ki BMW lafını duyunca, neden: pahalı da ondan :)

Benzer durum Merso ve Audi'de de var tabi.

oradaki 116i ler 2,0 motor biliyorsun değilmi melih :) geçenlerde (geçtiğimiz ay idi sanırım) otohaber de iksinin kıyaslaması vardı.

ilk olarak passat çünkü artık oturmuş kendini her yönüyle kanıtlamış sorunsuz bir araç hem de tsi gibi bir motorla
ikinci olarak da 159 o ne karizmadır öyle....
citroen tipik fransız benden ve yakınlarımdan uzak dursun
toyota tarzım değil
insignia ise daha yeni bir araç şuan riskli bence...

o fiyatlar vergi dilimleri yüzünden saçmalıyo aslında daha çok..
ama 1.6'ların o kadar farketmesi doğru Borusan yüzünden..

ilk olarak passat çünkü artık oturmuş kendini her yönüyle kanıtlamış sorunsuz bir araç hem de tsi gibi bir motorla
ikinci olarak da 159 o ne karizmadır öyle....
citroen tipik fransız benden ve yakınlarımdan uzak dursun
toyota tarzım değil
insignia ise daha yeni bir araç şuan riskli bence...

:D:D

---------- Post added at 23:15 ---------- Previous post was at 23:14 ----------

o fiyatlar vergi dilimleri yüzünden saçmalıyo aslında daha çok..
ama 1.6'ların o kadar farketmesi doğru Borusan yüzünden..

yiğitcm almanyada bizdeki gibi 1600 cc 116i yok diye biliyorum. golf tsi 122 lik karşısına 120 (yada 125 tam hatırlamıyorm) bg gücünde 2,0 atmosferik motorlu 116i çıkarmışlardı.

nası yani arkasında 1.6 hacim yazan BMW'ler aslında 2L mi yani orda. ??

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt