Sizce Değer Mi? | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Sizce Değer Mi?

kvnccelik

Kayıtlı Üye
Katılım
6 Tem 2012
Mesajlar
71
Beğeniler
6
Yaş
30
#1
Ibiza başlığında 10 günlük aracımın başına tatsız şeyler geldiğinden söz etmiştim. Yokuşta kayan Sütaş kamyonunun Transit'e çarpması, Transit'in de arkaya kayıp arabama yaslanması sonucu ufak çaplı hasar meydana geldi. Fazla büyük olmasa da araç 0 km olduğundan ne kadar can sıkıcı olacağını tahmin edebilirsiniz zannedersem.


Aracın plaka üstünde çizgi halinde uzaktan çok da belli olmayan boya aşınması oldu. Alt tampon orta plastik ızgara kırıldı ve orta ızgaranın sağ ve sol taraflarnda minik şeyler mevcut ama pasta cila ile geçebileceği söylendi. Resimler aşağıda,Dün çeşitli yetkili ve özel servislere gittim, fiyat ve görüş aldım..


Sıkıntı şurada, plakanın üzerinde çizikten ve alt orta plastik ızgarayla tamponun birleşim yerindeki kusurdan dolayı tamponun tam ya da yarım boyanacağı söyleniyor, sizce böyle bir şeye değer mi? Sonuçta 10 günlük araç boyalı damgası yiyecek, karar veremedim? Orta plastik ızgarayı ise değiştirmeyi düşünüyorum. Bir de tampon plastik bir parça olduğundan sökülüp, takılırsa orijinali gibi olmayacağı söylendi. Daha önce kaza tecrübem olmadığından kafam karışıyor..


Bir de alt resimde aracı aldığım ikinci günü, araca henüz aşina değilken yaptığım bir kusur var. Arka tamponda 2 kısımda ufak boya kalkması mevcut, bunu da yarım tampon boyama ile hallederiz dediler. 150-200 tl masrafı var. Siz ne dersiniz? yaptırmaya değer mi?


 

KaraRR

Kayıtlı Üye
Katılım
2 Eyl 2011
Mesajlar
126
Beğeniler
17
Yaş
34
#2
Öncelikle geçmiş olsun, tamponun boyalı olması aracınızın değerine etki etmez. Alıcılar tamponda boya ölçmezler zaten..

Tamponu da yetkili servis gibi işi bilen (daha önce İbiza sökmüş) birileri sökerse hiçbir plastik tırnağı kırılmayacağı için sorun olmaksızın yerine oturur. Ama tırnaklar vb kırılırsa oturmada problem yaşarsınız.
 

erim

Kayıtlı Üye
Katılım
27 Nis 2011
Mesajlar
469
Beğeniler
63
Yaş
27
#3
Öncelikle geçmiş olsun tampon olduğu için ben yetkili servisinde yaptırırdım .sıfır almışınız ben olsam temiz temiz binerdim.
 

ZGR

Kayıtlı Üye
Katılım
25 Ağu 2009
Mesajlar
14,928
Beğeniler
525
Yaş
26
#4
tamponun boyanması cok bişey ifade etmez rahat ol bence
 

serkanreis

Kayıtlı Üye
Katılım
1 Mar 2010
Mesajlar
2,771
Beğeniler
545
Yaş
37
#5
geçmiş olsun tabi insan üzülüyor ama elden bişey gelmiyor daha farklı bişeyde yaşaya bilirdin MEVLA beterinden saklasın üzülme keyfini çıkar arcının :eek:key:
 

REİS38

Kayıtlı Üye
Katılım
15 Şub 2010
Mesajlar
6,331
Beğeniler
1,464
Yaş
39
#6
Tampon değilmi altı üstü onda boya var yok diye kimse bakmaz vede araç boyalı damgası yemez merak etme.. tampon sökülüp takılmasındada işin ehli biri yapartsa hiç bir sorun çıkmaz.
 

kvnccelik

Kayıtlı Üye
Katılım
6 Tem 2012
Mesajlar
71
Beğeniler
6
Yaş
30
#9
Dostlar hızlı mesajlar için teşekkür ederim. Büyük ihtimalle yetkili Kayadibi servisinde bu işi yaptıracağım.. Tampondaki boyanın aracın değerini etkilemiyor olması içimi rahatlattı. Sonuçta 8-10 yıldır araç kullanıyor olsak da böyle bir şey ilk kez başıma geliyor ve tecrübesizim.

Çok sağolun.