Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Sırf motor gücü yeterlimi(Performans için)?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Benim sorduğum soru şu.
1. sayfada teknik verileri verdiğim 2 araç var. Bide ilk mesajdaki "uzman" ın söylediği şeyler var. O video'yu izleyin, birde o değerlere bakın. Nasıl oluyor sorusunun cevabını birde öyle verin lütfen.

Hocam videoyu izledim. Adamda farklı birşey demiyor.
Torkun varsa ara hızlanmalarda vites düşürmesen bile daha kolay hızlanırsın diyor. Torkun ne kadar fazlaysa ve ne kadar düşük devirde bunu alabiliyorsan, motorun o kadar başarılı diyor. Mesela Honda civic Type R leondan hızlı ama yüksek devirlerde kullanılırsa bu durum geçerli. Esneklik değerlerinde Honda daha kötü, çünkü herdaim yüksek devir gerektiren bir karakteristiğe sahip.
Honda civic Type R yüksek devirlerde kullanılmak üzere karakterize edilmiş.
Seat Leon FR düşük devirde yüksek tork almak üzere karakterize edilmiş.
Seat leon esneklik, yakıt tüketimi ve keyif (bana göre) yönünden daha başarılı ama bu iki arabayı karşılaştırıyorsak Honda ciciv TYPE R daha performanslı.

harbiden typR nasıl daha hızlı oluyo FR'dan cevap verin bakalım. FR daha hafif ve typeR'ın 1,5katı fazla torku var bir de =)

Ben diyorum size çok devir çevirmek önemli diye ama bir tork muhabbetidir gidiyo, traktör alın kardelim tork istiyosanız :D

arkadaşlar birşeyi kaçırıyorsunuz gözden honda tamamen gazlamak için araç üretiyor gazlarkende 3 4 bin devirde bir vites değiştirmeyeceğin için hep yüksek devirde kullanıyorsun aracı.evet wv gen düşük devirlerde ivmelenmesi daha iyi ama oda yüksek devir çeviremediği için geçiliyor,şimdi gelelim asıl meseleye neden hep honda ile seatı mukayese ediyorsunuz onuda anlamış değilim atmosferik olupta honda ile kıyaslaya bileceğiniz başka arabamı yok yada iş olsun diyemi seat ile kıyaslanıyor her aracın kendine özgü karesteristik motorları vardır.her aracı kendi bıranşında kıyaslamak daha doğru olur gibime geliyor.atmosferik ise atmosferik turbo isa turbolu bir araçla mesela yoksa siz şu honda böyle bu cupra böyle şu şöyle gidiyor bu böyle gidiyor diye hep birbirinizi kıracaksınız kim kimi geçer benim için önemli değil ama benim için yolda kendini seri bir şekilde toplayan ve giden araç önemli.birde uzun yolda şu tırları geçerken sıkıntı çekmeyeyim bana yeter.

LÜTFEN TARTIŞIRKEN KIRICI DEĞİL YAPICI OLUN

Hedefe varmak için birisinin sırtını koltuğa yaslaması 1750 devirden başlıyor,diğeri için 5200devir gerekiyor.Gaza bastığın anda her ikiside buna hazır.Honda daha geç torkunu yansıtıyor diye bir şey söz konusu olamaz.Gaz pedalına bastığın anda anında 5200 devre çıkar araç ve torkunu asvalta vermeye başlar.Aradaki en büyük farklılık yaktığı yakıtda.Honda bu torku asvalta sunarken misal olarak 20 litre anlık tüketim yaparken,fr ondan daha az yakıt tüketir.Çünkü torkunu 1750 den itibaren verdiği için.Zaten fabrika yakıt tüketim değerleri veya pratikde yaşananlarda aynı olayı destekler.Typer ş.i.12 litre yakarken fr 10 litre yakar diye yazmışlar sitelerine.Araçlarında yüksek eksoz sesi isteyenler için Typer bence biraz daha zevklidir. Düşük devirlerde sırtımı koltuğa yapıştırsın daha az yaksın diyenler için fr veya muadili araçlar ön plana çıkar düşüncesindeyim.

harbiden typR nasıl daha hızlı oluyo FR'dan cevap verin bakalım. FR daha hafif ve typeR'ın 1,5katı fazla torku var bir de =)

Ben diyorum size çok devir çevirmek önemli diye ama bir tork muhabbetidir gidiyo, traktör alın kardelim tork istiyosanız :D

Sen torkun anlamını cozememıssın yuksek devır cevırmekte pek onemlı degıl bır aracı ne ıcın uretıyorsun saf performans dusunerek mı hem performans hem konfor olarak mı dusunuyor honda tayyarda sadece performans olayını dusunerek arac uretıyor Normal leon zaten 1250 kg bır agırlıga sahıp frın orada yazan kılodan ve daha onemlısı hondadan daha agır oldugunu dusunuyorum yazan deger dogru degıl bence

Tork olayına donersek wtcc de son ıkı yılın sampıyonu seat tdılar pekı soyle bır dusun bu yarısta sadece tdı ıle seat yarısıyor gerı kalanları benzınlı ıle yarısıyor bunların ıcerısınde honda accord honda tayyar bmw gıbı araclar var pekı nasıl oluyorda seat tdı ıle ıkı yıl ust uste sampıyon oluyor?Gecen yıl hatta seatı sıkayet edıyorlardı fazla ezıyorlar dıye turbo basıncını dusurtmusşlerdı.

Sımdı gelelım esas soruya burada yarısan araclar tamamen performans ıcın hazırlanıyor seatıda bmw honda tayyarı ve dıgerleri hep performans ıcın hazırlanıyor pekı honda bu kadar basarılı ıse neden sampıyon olamıyor neden tdı ıle seat sampıyon oluyor

Tayyar FR dan hafif falan değil FR 1350(sürücüsüz)kg tayyar 1250kg(Sürücü dahil)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt