Singapur: 'Renault skandalı yarışı etkilemez' | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için ANDROİD ve İOS mobil uygulamamız yayına başlamıştır. BURAYA tıklayarak uygulamaya gözatabilirsiniz.

Singapur: 'Renault skandalı yarışı etkilemez'

Konu, 'F1 Dünyası' kısmında YCO tarafından paylaşıldı.

 1. YCO

  YCO
  SCW ÜYESİ

  Mesajlar:
  22.339
  Beğenileri:
  79
  Ödül Puanları:
  48
  Singapurlu yetkililer, Renault'nun kasıtlı kaza skandalına ilişkin gündemin, gelecek haftaki Singapur GP'yi gölgede bırakmasından endişe ettiklerini dile getirdi.

  Formula 1 tarihinin ikinci gece yarışına ev sahipliği yapmaya hazırlanan Singapur'daki mücadele, muhtemelen 21 Eylül, Pazartesi günü FIA Dünya Motor Sporları Konseyi'nde, skandala ilişkin yapılacak oturumun gölgesinde kalacak.

  Bununla birlikte yetkililer, Singapur'un böyle bir skandalla birlikte anılıyor olmasının istenmeyen bir durum olmasına karşın, bunun yarışı olumsuz etkilemeyeceğini dile getirdiler.

  Devlet Bakanı S. Iswaran, ulusal medyaya yaptığı açıklamada, Singapur GP'nin sahip olduğu ünün, geçtiğimiz yıl yaşananlardan zarar görmeyeceğini söyledi.

  Iswaran, "Uzmanların açıklamalarından anladığım kadarıyla, bu tamamen belli bir takımın taktiğiyle ilgili. Yoksa bunun yeri önemli değil. Dolayısıyla olayın Singapur'a bir etkisi olacağını sanmıyorum" dedi.

  Iswaran ayrıca, "Bu gerçekten FIA ile takımlar arasındaki bir mesele. Biz yarışa ev sahipliği yapıyoruz. Görevimiz tabi ki iyi bir gösteri sunabilmek için elimizden geleni yapmak, ziyaretçilerin buraya gelerek, yarıştan zevk almaları, unutulmaz bir gün geçirmeleri" dedi.

  Renault skandalının FIA'nın tasarrufunda bir konu olduğunu belirten Iswaran, "Bizim kendi önlemlerimiz veya tavsiyelerimiz konusuna gelince, bunlar Sağlık Bakanlığı, Çevre ve Su Kaynakları Bakanlığı tarafından yayınlanacak. İhtiyaç olan herşeyi onlar koordine edecekler" diye konuştu.

  TurkiyeF1.com
   

Sayfayı Paylaş