Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Singapur pistinde yarış öncesi önemli değişikler

YCO

Kayıtlı Üye
Singapur Grand Prix organizatörleri, bu hafta sonu ikinci kez ev sahipliği yapacakları mücadele öncesinde, Marina Bay pistinde bazı değişiklikler gerçekleştirdi.

Geçtiğimiz yıl, Formula 1 tarihinin ilk gece yarışının düzenlediği pist, daha çekişmeli bir rekabetin yaşanabilmesi maksadıyla bazı yerlerinde değişikliğe gitti.

Bunların en önemlileri arasında pit çıkışında yapılan değişiklik yer alıyor. Pit çıkışı, ilk virajdan sonra piste bağlanıyordu. Ancak şimdi çıkış 22. viraj öncesinde olacak.

Organizatörler, geçtiğimiz yıl pilotların bolca şikayette bulunduğu tümsekleri azaltmak maksadıyla da, pistin 5 ve 7. virajları arasında yüzeyin yenilendiğini söyledi.

Diğer değişiklikler ise şöyle açıklandı:

- Dışta kalan pit alanının yüzeyi yenilendi.
- 1 ve 5. virajların girişlerien yeni bordürler döşendi.
- 13 ve 14. virajların apeksleri çok az daha sıklaştırıldı.
- 10. virajın ikinci ve üçüncü apeksleri, şikanın daha yavaş geçilmesi için, sırasıyla sola ve sağa kaldırıldı.
- 10. virajın üçüncü apeksindeki bordürler, üzerinden geçen araçların zarar görme riskini azaltmak için yeniden tasarlandı.
- 14. virajın çıkışındaki bordürler uzatıldı.
- Bordür çıkışlarındaki tüm plastikler yenilendi.
- 17 ve 18. virajlar arasındaki bölümde, sol tarafa, pilotlar için ekstra çıkış alanları eklendi.
- 22 ve 23. virajların dışındaki duvarlar piste daha yakın hale getirildi.

TurkiyeF1.com

Ağustos ayında Singapura gittim..Start finish düzlüğünün orada inanılmaz hummalı bir çalışma vardı..

Kaan abi yeter artık ya beni de bi yerlere götür yahu.. :D

Atla gel valla biletini al otel benden:)

---------- Post added at 01:26 ---------- Previous post was at 01:25 ----------

Valla bu hafta sonu yarış çok heycanlı olacak..Yavaş pistlerde Ferrari çok hızlı bu sene..

bu sözünü hatırlarım ama sana ilk elime geçen fırsatta Kaan abi ok. ?? :)

Tabiki yeterki benim o ay programımda olsun:)

Geri
Üst Alt