Silecekler ve direksiyon :/ | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Silecekler ve direksiyon :/

Zu_zu

SCW Ladies
Arkadadaşlar Merhaba,

Bugün İzmir'de yağmur var ki çok severim ama sileceklerim daha altı ayını doldurmadan gacur gucur sinir bir ses çıkartmaya başladı yapılabilecek bir şey var mı? Artı son zamanlarda farkettiğim park etme esnasında direksiyon bir ağırlaşıyor sanki, sebebi nedir? artı bir gösteretim servise diyorum. Şimdiden teşekkürler :)

LEON2015

Kayıtlı Üye
Silecek lastikleri sıcaktan etkilenir ve lastikler özelliğini kaybedebilir.İlk çalıştırdığınızda ön camın temiz olmasına dikkat ederseniz sileceklerin ömrünü uzatabilirsiniz.Direksyon pompasındaki yağ seviyesini kontrol ettirebilisiniz.

dadaş34

VİP Üye
Administrator
Arkadadaşlar Merhaba,

Bugün İzmir'de yağmur var ki çok severim ama sileceklerim daha altı ayını doldurmadan gacur gucur sinir bir ses çıkartmaya başladı yapılabilecek bir şey var mı? Artı son zamanlarda farkettiğim park etme esnasında direksiyon bir ağırlaşıyor sanki, sebebi nedir? artı bir gösteretim servise diyorum. Şimdiden teşekkürler :)
Valla aynı sorundan ben de şikayetçiyim silecekler çok ses yapıyor onda soguk havadan olsa gerek lastik birazdaha sertleşiyor soğuk havalarda bu yüzden yapıyor ben yagmur kaydırıcı sürüyorum cama ses kesiliyor ️ direksiyonu servise bi gösterin o konuda pek bilgim yok.

Beni EDS'ler İYİ Tanır

faw13

Kayıtlı Üye
silecekler maruz kaldıkları hava durumuna ve çevre şartlarına göre çok kısa ömürlü olabilirler, yazın ihtiyaç daha az olduğu için yılda bir kere son bahar döneminde değiştirmekte fayda var bence

direksiyon lastik basınçlarından da sertleşebilir, öncelikle ona bir bakın, rot ayarında kayma da sorun yaratabilir, onlar düzgünse direksiyon kutusu olabilir.

Zu_zu

SCW Ladies
silecekler maruz kaldıkları hava durumuna ve çevre şartlarına göre çok kısa ömürlü olabilirler, yazın ihtiyaç daha az olduğu için yılda bir kere son bahar döneminde değiştirmekte fayda var bence

direksiyon lastik basınçlarından da sertleşebilir, öncelikle ona bir bakın, rot ayarında kayma da sorun yaratabilir, onlar düzgünse direksiyon kutusu olabilir.
Anladım, lastik basıncını düzenli olarak kontrol ediyorum ondan olacağını sanmam ama dediğiniz gibi direksiyon kutusu vb. ise en iyisi en kısa zamanda servis :) teşekkürler

bora55

Kayıtlı Üye
gacur gucur yapsa iyi... Garrrt gaaart diye ses çıkartıyor benimki :)

bora55

Kayıtlı Üye
O da bazen yapıyor bazen yapmıyor. Yazdığın gibi soğuktan olma ihtimali var...

Üst Alt