Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Silecek Su Motoru Çalışmıyor...

İeo54 arkadaşımızında dediği gibi sonradan takılan xenonların bazı seat araçlarında silecek motorunu yaktığını Doğuş oto servis danışmanından duymuştum...

araçta xenon yok... servise gitmiş hava sıcaklığı 7-8 derece iken kontrol etmişler su donmuş hava biraz ısınınca açılır diye saçma sapan bi açıklama yapmışlar bu gün 15 dereceyi geçti ama hala çalışmıyor yarın yine gidecek. sanki 7-8 derecede çözülmüyorsa nasıl bi sistem ki bu. ibizalarda malesef böyle erken donuyor açılmasıda geç oluyor falan demişler. yarın bakıcaz artık.

Arkadaşlar aynı sorundan ben de müzdaribim :D Geçenlerde yağan yoğun kar yağışı sonrasında güneşin açtığı ve sokakların normale döndüğü çarşamba günü öğleden sonra aracımı kardan temizledim ve çalıştırdım. Donup donmadığını test amaçlı silecek suyunu sıkmak için bir kez kolu çektim. Fakat ne su geldi ne de silecek motorunun o (vuu) sesi. Sizce neden olmuş olabilir direk sigorta mı atmıştır? Öyleyse bu şey niye kendi kendine atıyor? Yada motor yandı diyeceğim ama sanmıyorum neden yanar. Eğer motor yandıysa bu çok vahim bir durum! Çünkü bu 2012 seat ibizamı almadan önce 2006 suzuki swiftim vardı ve 2 kış geçirdim bir kere de silecek suyu motoru yanmadı veya donmadı.. Donsa bile fıskiye ağzında kalan sudan dolayı donardı oraya hafif sıcak su dökünce açılırdı ki ben açılması için zorlardım yine de silecek suyu motoru bir kere de yanmadı! Bu durumda seatın silecek suyu motoru yandığında kullanıcı hatasıyla zorlamayla yandı deyip garanti kapsamından çıkarması demek ayıplılık durumunu kabul etmemek demektir. Bir arabanın su silecek motoru hafif bir zorlama ile yanacaksa o araç ayıplıdır kanımca. Servise gösterin ve garanti dışı derlerse tüketici mahkemesine gidip ayıplı mal itirazınızı yapın. Malzemenin standartların altında olduğunu belirtin. Ben de vakit bulunca servise göstereceğim bakalım ne diyecekler..

Ayni sekilde soguk bi gunden sonra benim de ibizanin silecekleri calismadi. Hatta su sikmak icin kolu cekince arka silecek calisiyor. Ve su sikma motorunun sesi gelmiyor. Sigorta kutusunun 44 nolu bolmesinde yesil renkli sigortasi vardi. Saglamiyla degistirip denedim, gene calismadi. Muhtemelen motor yanmistir. Benim arabamin garantisi bittigi icin sanayide gosterecegim. Sonuclari tekrar paylasirim ama anladigim kadariyla ibizalar bu konuda sikintili.

Ayni sekilde soguk bi gunden sonra benim de ibizanin silecekleri calismadi. Hatta su sikmak icin kolu cekince arka silecek calisiyor. Ve su sikma motorunun sesi gelmiyor. Sigorta kutusunun 44 nolu bolmesinde yesil renkli sigortasi vardi. Saglamiyla degistirip denedim, gene calismadi. Muhtemelen motor yanmistir. Benim arabamin garantisi bittigi icin sanayide gosterecegim. Sonuclari tekrar paylasirim ama anladigim kadariyla ibizalar bu konuda sikintili.

bende de aynı sorun olmuştu, motoru değiştirdim 20 lira gibi bi şeydi, fazla bi masraf çıkaracağını sanmam

buna benzer bir sorun bende oldu. yalnız donma falan yoktu kendiliğinden su atmamaya başladı. sonra su bitti sandım doldurdum. bir baktık arabanın altından su geliyo bastıkça. servise götürdüm komple değiştirdiler sus sistemini ve garantiden hallettiler...

evet servis halletti sonunda ama malesef detay veremiyorum çünkü ablam götürdü. 15 dkkada halledip geri vermişler ancak aracı lifte falan almışlar. ne olduğunuda söylememişler konu kapatılabilir. yoruma gerek yok bilgi için okunabilir :)

Hocam değiştirdiğin sigorta yanlış ben servise gittim baktırdım 7.5 luk kırmızı bir sigorta değiştirdiler. Adam yanan sigortayı verdi ücret de istemedi (Erya Otomotiv). Kırmızı 7.5 luk sigortaları kontrol et bence :)

Geri
Üst Alt