Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Sigara ve sağlık

ilksıfırım

Kayıtlı Üye
Sevgili SCW'li Arkadaşlarım. 29-eylül günü öz ağabeyim kadar çok sevdiğim bir dostumu ahirete uğurladık.
Evet her nefis kesinlikle ölümü tadacak ve Allah'a döndürüleceğiz ve Hesap vereceğiz. Yaşadığımız hayatın her ayrıntısından... Ben sağlık kısmı ile ilgili, özellikle de sigara içmenin hayatımızı, çevremizi, çocuklarımızı, ailemizi, sağlığımızı nasıl etkilediğini bu vesile ile dikkatlerinize sunmak sizleri ve mümkün olan herkesi bu konuyu bir kez daha düşünmeye davet etmek istiyorum Sağlığımız Allah C.C. nün bizlere en büyük nimetlerinden biri.
Lütfen bunu başta sigara olmak üzere tüm sağlığa zararlı alışkanlıklarla tüketmeyelim. Çoğunuzdan yaşça büyük olduğum düşüncesiyle bir ağabeyiniz olarak sizleri temin ederim ki Sağlık İnsanın en büyük hazinelerinden biridir.
Gelin bu alışkanlıktan hemen vazgeçelim. Gelin vazgeçmeye, vazgeçirmeye teşvik edelim. Gelin en iyimser düşünceyle sevdiklerimize " CANIMIZ EVLATLARIMIZA" sigara içen kişiler olarak kötü örnek oluşturmayalım.
Olası onların "Sigarayla tanışma, özenme, alışma sebepleri" olmayalım.
Bir düşün Allah muhafaza etsin. "Akciğer kanseri" Ben sizlerin ve tüm sevdiklerinizin ve tüm sevdiklerimin böylesi bir hastalığın baş sebebinden vazgeçemediği için bununla yüz yüze kalmasından Allah'a sığınırım.
Alah C.C. Hepinize, hepimize ve tüm sevdiklerimize ve tüm iyi insanlara hayırlar, sıhhat ve afiyetler nasip etsin İNŞAALLAH.

Hadi hemen şimdi, Şu an bırakıyoruz..... Değil mi???????

abicim dostuna allah rahmet eylesin sızlere uzun ömurler versın sigara içen biri olarak bende cok bırakmak ıstedım bıraktımda 1 yıl kadar sonra tekrar başladım haklısınız saglık ınsanın en buyuk hazınesı gercekten bunu en ıyı hasta oldugumuz zaman anlıyoruz malesef bu paylasımınızdan sonra bırakmayı deneyecegım. paylaşım için tesekkur ederım

Dostunuza allah rahmet eylesin...bu olanlar da ben gibi sigara içenlerin kulağına küpe olsun...tez elden birakmayi nasip eylesin...

Sevgili SCW'li Arkadaşlarım. 29-eylül günü öz ağabeyim kadar çok sevdiğim bir dostumu ahirete uğurladık.
Evet her nefis kesinlikle ölümü tadacak ve Allah'a döndürüleceğiz ve Hesap vereceğiz. Yaşadığımız hayatın her ayrıntısından... Ben sağlık kısmı ile ilgili, özellikle de sigara içmenin hayatımızı, çevremizi, çocuklarımızı, ailemizi, sağlığımızı nasıl etkilediğini bu vesile ile dikkatlerinize sunmak sizleri ve mümkün olan herkesi bu konuyu bir kez daha düşünmeye davet etmek istiyorum. Sağlığımız Allah C.C. nün bizlere en büyük nimetlerinden biri.
Lütfen bunu başta sigara olmak üzere tüm sağlığa zararlı alışkanlıklarla tüketmeyelim. Çoğunuzdan yaşça büyük olduğum düşüncesiyle bir ağabeyiniz olarak sizleri temin ederim ki Sağlık İnsanın en büyük hazinelerinden biridir.
Gelin bu alışkanlıktan hemen vazgeçelim. Gelin vazgeçmeye, vazgeçirmeye teşvik edelim. Gelin en iyimser düşünceyle sevdiklerimize " CANIMIZ EVLATLARIMIZA" sigara içen kişiler olarak kötü örnek oluşturmayalım.
Bir düşün Allah muhafaza etsin. "Akciğer kanseri" Ben sizlerin ve tüm sevdiklerinizin ve tüm sevdiklerimin böylesi bir hastalığın baş sebebinden vazgeçemediği için bununla yüz yüze kalmasından Allah'a sığınırım.
Alah C.C. Hepinize, hepimize ve tüm sevdiklerimize ve tüm iyi insanlara hayırlar, sıhhat ve afiyetler nasip etsin İNŞAALLAH.

Herşeyden önemlisi tabi ki sağlık.. Çok şükür hiç sigara kullanmadım.. Ama maddi yönüne de bakarsak insanlar aylık 150-200 tl sigaraya para ödüyor o parayla birikim yapılsa ev vs alınabilir.. Bana göre sigarayı zengin insanlar içer.. Çevremdeki herkes sigara içiyorlar ve hepside haliyle zengin..sarmada içse zengin gözüyle bakıyorum Çünki sarma bedava değil abi.. Oda para.. Sigarayı içmekle parayı yakmak bana göre aynı:)

️ Aşk-ı Şehir Eskişehir

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun arkadaşınızın hiç kullanmadım hiçte merak etmedim sigara veya içki (eskiden sosyalden fazla içiçi ) olsun şuanda ortam olduğu zaman fazla olmamak koşulu ile kullanırım.
Bana göre sigarayı kafada bitirmedikçe bırakılması çok zor hele birde hastanelik duruma gelinirse bırakılır o da iyileşene kadar ben çok uzun süre bırakan gördüm fakat sonunda yine içmeye başlıyorlar yani tam bırakan kimseyi görmedim hele bu trafik ve iş stresinden

kurye ile elden teslime verildi

Evet her nefis kesinlikle ölümü tadacak ve Allah'a döndürüleceğiz ve Hesap vereceğiz. Yaşadığımız hayatın her ayrıntısından... Ben sağlık kısmı ile ilgili, özellikle de sigara içmenin hayatımızı, çevremizi, çocuklarımızı, ailemizi, sağlığımızı nasıl etkilediğini bu vesile ile dikkatlerinize sunmak sizleri ve mümkün olan herkesi bu konuyu bir kez daha düşünmeye davet etmek istiyorum Sağlığımız Allah C.C. nün bizlere en büyük nimetlerinden biri.

Abicim allah rahmet eğlesin bizi düşünüpte böyle bir yazı yazdığın içinde scw ailesi adına teşekkürlerimi sunuyorum benim niyetim var bi kere bıraktım yine başladım inşallah bırakıcam şu mereti mekanı cennet olsun allah razı olsun.

Allah rahmet eylesin.
Tabi Allah herşeyin hayırlısını bizler için vermiş ve verecektir. Babam yıllardır sigara içerdi ta ki mayıs ayında farketmeden kalp krizi geçirmiş ve rahatsızlık üzerine hastaneye gittiğinde anlaşılmış. 8 gün yattı. Ben de apar topar geldim. 3 tane hastaneye götürdüm. Özel ve devlet. Proflar dediki bunun tek sebebi sigara içmeniz. Damarlar tıkanmış ve kemikleşmiş. Zor bi durum. O süreden beri babam içmiyor. Bu duruma gelmeden bırakmak lazım. Allah herkese bırakma yolunda sabır ve irade versin.

Allah rahmet eylesin. Hic merak etmedim o cevreden insanlarla da arkadasligim oldu ama mesafeliydim. İnsallah ilerdede bulasmam içen herkesin birakmasini da isterim milyarlarca maas almayi gectim kendi sağlığınız elinizle curutmeyin bedeninizi bunun yuzunden ölüp gittiginizde arkanizda biraktiginiz eşiniz çocuğunuz olur geri alamazsiniz zamani..

Allah rahmet eylesin ...

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Icmeyin diyoruz anlatamiyoruz, Allah rahmet eylesin

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt