Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Sifir ibiza vites geçişleri

fatiherbasmail

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar 16 8 2016 tarihinde sifir ibiza 1.2 tsi referance model araba aldim arabadan genel anlamda memnunum ama vites geçişlerinde sıkıntılarım var ilk aldığımdan beri birinci vitese ve geri vitese takarken takılmalar oluyor hatta bazen hiç geçmiyor başka viteslere takip oyle geciriyorum 10 yildir farkli markalarda araçlar kullandim ilk sifir arabam boyle bir sey yasamak cok moralimi bozuyor arabada cok hassasim 19.08 2016 tarihinde 100 km iken servise goturdum servis elemanlari yanindada ayni durumu yapti 1 gun serviste kaldi ertesi gun aldigim da da ayni proplem devam ediyordu bana servis elemaninin cevabi şanzimanda bisey gozukmuyor biraz daha kullanin oyle bakalim diyor vitesi yaglayalim derken vites kolunun orayi acmislar ve plastik aksamini zedelemisler su an 300 km her bindigimde yapiyor gecmiyor veya cok zor geciyor en cokta bunu 1. Ve geri viteste yapiyor sizlerde de boyle proplem varmi yardimci olursaniz sevinirim

SM-N9005 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba arkadaşlar 16 8 2016 tarihinde sifir ibiza 1.2 tsi referance model araba aldim arabadan genel anlamda memnunum ama vites geçişlerinde sıkıntılarım var ilk aldığımdan beri birinci vitese ve geri vitese takarken takılmalar oluyor hatta bazen hiç geçmiyor başka viteslere takip oyle geciriyorum 10 yildir farkli markalarda araçlar kullandim ilk sifir arabam boyle bir sey yasamak cok moralimi bozuyor arabada cok hassasim 19.08 2016 tarihinde 100 km iken servise goturdum servis elemanlari yanindada ayni durumu yapti 1 gun serviste kaldi ertesi gun aldigim da da ayni proplem devam ediyordu bana servis elemaninin cevabi şanzimanda bisey gozukmuyor biraz daha kullanin oyle bakalim diyor vitesi yaglayalim derken vites kolunun orayi acmislar ve plastik aksamini zedelemisler su an 300 km her bindigimde yapiyor gecmiyor veya cok zor geciyor en cokta bunu 1. Ve geri viteste yapiyor sizlerde de boyle proplem varmi yardimci olursaniz sevinirim

Kardeşim Hayırlı uğurlu olsun öncelikle Allah kaza bela vermesin bende 2015 aralıkda aldım 1. Vitesde sıkıntı yok ama geri vites bazen hiç girmiyor bazende zor giriyor servise göstermedim hiç ama muhtemelen sana söylenen bana söylenecek belki yeni diyedir diye bi sıkıntı yapmadım kendimce

Hayırlı olsun öncelikle. Ben de aracımı aldığımda bir kez vuruntu yaşadım. Yani dişli aniden geçti gibi oldu. Biraz tedirgin oldum ama seninki gibi bir sıkıntı başıma gelmedi. Yeni aracın serviste kalması da pek kabul edilebilir birşey değil. Araç belli ki ayıplı mal.

Aynisindan arkadasima da aldik bugun onukini de denedim onda da atni sikinti var ama daha az

1000-2000 km daha deneyelim devam ederse yapmalari icin heryere sikayet ederim sifir alipta böyle sikinti olmasi kabul edilir degil

Son düzenleme:
Sizinki manuel sanırım. Eğer öyleyse ben DSG üzerinden konuştum yanlış oldu. Sıfır manuel araçlarda vites geçişlerinin sert olması normal. Dişliler birbirine alıştığında düzelecektir. Vitesi R ye alırken topuza iyice bastırdığınızdan emin olun.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tesekkurler yorumlariniz icin insaallah kisa zaman da duzelir

Tesekkurler yorumlariniz icin insaallah kisa zaman da duzelir

Aracıma soğutmalı torpido için yedek parça siparişi vermeye gittiğimde bayii deki manuel bir leon a binmiştim. Dediğiniz gibi 1 vites ve R biraz zor giriyordu. Aklınız takılmasın. Sıfır araçlar bunlar normaldir.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

merhabalar öncelikle aracınız hayırlı olsun. manuel 1.2tsi vag çıkışlı ortalama bütün araçlarda geri vites atmada biraz sorun yaşanır. artık bu kronikleştiği için genel manada kabul ettik. DSG'leri bilemem fakat manuel 1.2tsi ların çoğunda var. benim aracımda da mevcut. bazen geri vites takılı kalır gibi sertleşiyor vitesi 1'e atamıyorum. Aracım 30.binde. Debriyaja iyi bastığınızdan ve vitesi R konumuna alırken iyice bastırdığınızdan emin olun.

2012 model aracım.
Hiç servise gitmedim ama bende de en başlardan beridir aynı durum mevcut.
Özellikle araç ısınmamışken yapıyor bunun bir etkisi var mıdır bilemem tabi.
Baktım 1 e geçmiyor. Takıyorum 2 ye sonra tekrar 1 e alıyorum. Sorun kalmıyor.
Sanırım kronik bir şey bu.
Ya git servise hakkını ara ya da kafana takma sür gitsin :)

Geri
Üst Alt