Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Sibob Keçesi Veya Sibob Fişeği

fatihyksel

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar bildiğiniz gibi önceki açtığım konuda arabam yağ eksiltiyordu yağı tamamladılar 1000 km geçti gittim bu gün sanayiye yarım litreyi geçgin eksiltmiş bana söylenen sibob fişeği veya keçesi değişecek dedi üst kapağı sökecez başka bi sorun gözükmesse onlar yoksa motora sekman atılacak dendi bu sibob fişeği veya keçesi alakası varmıdır bunlarla değişşe masraf ne çıkar

Senin araba bildiğin yağ ile çalışıyormuş ozaman fatih..

Subap keçesi alttaki resimdeki 9 numara ile işaretli yer :eek:key:

res.jpg

Ekli dosyalar

• res.jpg
    res.jpg
    20.5 KB · Görüntüleme: 15
Bu arada çok Geçmiş olsun Fatih..

Fişeğin temsili resmini bulamadım Ama sana şu kadarını söyliyeyim yüksek devirde araç yanma odasına yağ alıyor demektir bu söylediklerin doğrultusunda buda bujilerin yağlanmasına sebep olur fakat sen aracı alalı çok olmadı diye biliyorum hiç dikkat etmemişmiydin daha evvel siyah yada mavi bir duman atıyormu atmıyormu diye? en azından böyle belirtileri olması gerekir ama LPG işin içine girince dumanında rengi olmuyor tabi.. Bu sıkıntıların sebebi LPG olur genelde.. kaç binde takıldıbilmem ama sanki uzun zamandır LPGliymiş izlenimi verdi bana araç.. Eğer bu ikisinin değişimiyle olmazda Sekman atıcam derse ustan sakın bi rektefeciye göstermeden aracı elletme öyle motor sökülmeden kafasına göre sekman atamaz hiç kimse.. Daha sonradan yaşayacağın sorunlar kanser eder seni.. bi rektefeciye çek çözülmez ise problem.. ölçün biçsin ona göre bi yol çizsin.. :eek:key:

Ustanı iyi Seç derim çok ince işler bunlar.. parçaların çok pahalı olacağını sanmam asıl ustanın alacağı işçilik önemli :eek:key:

Bu arada çok Geçmiş olsun Fatih..

Fişeğin temsili resmini bulamadım Ama sana şu kadarını söyliyeyim yüksek devirde araç yanma odasına yağ alıyor demektir bu söylediklerin doğrultusunda buda bujilerin yağlanmasına sebep olur fakat sen aracı alalı çok olmadı diye biliyorum hiç dikkat etmemişmiydin daha evvel siyah yada mavi bir duman atıyormu atmıyormu diye? en azından böyle belirtileri olması gerekir ama LPG işin içine girince dumanında rengi olmuyor tabi.. Bu sıkıntıların sebebi LPG olur genelde.. kaç binde takıldıbilmem ama sanki uzun zamandır LPGliymiş izlenimi verdi bana araç.. Eğer bu ikisinin değişimiyle olmazda Sekman atıcam derse ustan sakın bi rektefeciye göstermeden aracı elletme öyle motor sökülmeden kafasına göre sekman atamaz hiç kimse.. Daha sonradan yaşayacağın sorunlar kanser eder seni.. bi rektefeciye çek çözülmez ise problem.. ölçün biçsin ona göre bi yol çizsin.. :eek:key:

Ustanı iyi Seç derim çok ince işler bunlar.. parçaların çok pahalı olacağını sanmam asıl ustanın alacağı işçilik önemli :eek:key:

anladım abi arabayı ben 8. ayda aldım 166.000 deydi üstündeki lpg sistemi bozuktu zaten aldığım da ben yeniden lpg taktırdım ama o zamanlar böyle bir sorun yoktu hatırlıyorsan abi karın ilk yağdığı zamanlar arabdan aşırı duman çıkıyor diye o zaman yağ eksiltmeye başladı öncesinde yoktu eğer sekman atılacak olursa da ya dediğin gibi iyice araştırırım abi yada uğraşmadan elden çıkartabilirimde peki bu yağ yakma felan kullanıma bağlı oluşabilirmi

anladım abi arabayı ben 8. ayda aldım 166.000 deydi üstündeki lpg sistemi bozuktu zaten aldığım da ben yeniden lpg taktırdım ama o zamanlar böyle bir sorun yoktu hatırlıyorsan abi karın ilk yağdığı zamanlar arabdan aşırı duman çıkıyor diye o zaman yağ eksiltmeye başladı öncesinde yoktu eğer sekman atılacak olursa da ya dediğin gibi iyice araştırırım abi yada uğraşmadan elden çıkartabilirimde peki bu yağ yakma felan kullanıma bağlı oluşabilirmi

Sen söyleyince geldi şimdi aklıma konuların hatırlıyorum hayal meyal..

LPG böyle şeyleri saklıyor işte insandan Benzinde kullansan çok daha önce fark ederdin bunu ama ben genede çok öyle büyük masraflar açıp seni üzeceğini düşünmüyorum..
Aşşağı yukarı o kmlerde tüm LPG li araçların başına gelebilecek bişey bu sıkıntı.. Düzgün bi ustaya al parçaları internetten ver taksın olmadı bide LPG iptal eder öyle denersin eğer yağ eksiltme ve Kara duman olmazsa Arkana bakmazsın :eek:key:

Sen söyleyince geldi şimdi aklıma konuların hatırlıyorum hayal meyal..

LPG böyle şeyleri saklıyor işte insandan Benzinde kullansan çok daha önce fark ederdin bunu ama ben genede çok öyle büyük masraflar açıp seni üzeceğini düşünmüyorum..
Aşşağı yukarı o kmlerde tüm LPG li araçların başına gelebilecek bişey bu sıkıntı.. Düzgün bi ustaya al parçaları internetten ver taksın olmadı bide LPG iptal eder öyle denersin eğer yağ eksiltme ve Kara duman olmazsa Arkana bakmazsın :eek:key:

inşallah abi şimdi hastamız var bi babannem ameliyat oldu siteye giremedim pek git gel olduğu için arabayı bırakamadımda arasştırdım ettim yetkili servise yaptıracam abi hyundai bayine bir keresinde başka bir şey için gittim çok memnun kaldım işçilik olarada fiyat olarak da şimdi yine konuştum haftaya bırakacam inşallah

Bu iş tamamen şans işi. Bi bakarsın araba sana 5 sene sorun çıkarmaz bi bakarsın aldığın gün elinde kalır. Allah daha beterlerini göstermesin.

aynen öyle ama allaha şükür bunda o kadarda sorun yok dedi usta zaten motor felan istese bu araba şu an durumu bu kadar iyi olmaz yatak sarar çoktan motoru kucağına almıştın diyor

Geri
Üst Alt