short shift nedir?? | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

short shift nedir??

mrtsnr

Kayıtlı Üye
Bu parça bizim araçlara da uyum sağlar mı acaba? 1.4T 1.2T'lere? Daha önce birisi söylemişti bu geçişleri azaltan bir yer varmış istanbulda. Aksarayda mı ne. Araç torklanıyormuş. Çekişi artıyor dedi de bana etki etmez gibi geliyo. Sadece daha kısa spor şanzuman gibi oluyor :)

YCO

Kayıtlı Üye
short shift vitesi olması gerekenden erken büyütmek amacıyla kullanılan bi tabir..
bu videoda da söylediği gibi "short shifter.." :)

SİMON

Kayıtlı Üye
Bu parça bizim araçlara da uyum sağlar mı acaba? 1.4T 1.2T'lere? Daha önce birisi söylemişti bu geçişleri azaltan bir yer varmış istanbulda. Aksarayda mı ne. Araç torklanıyormuş. Çekişi artıyor dedi de bana etki etmez gibi geliyo. Sadece daha kısa spor şanzuman gibi oluyor :)
2.0 leonlar ıcın sanayıde var ama motor farkı parcada farklılık taratırmı bılmem satan yerle konusmak lazım...

arac torklanıyormus olayıda tamamen sacma bırsey sonucta vıtes gecısın kısalıyor sanzumanla oynanmıyorku motoru acıp akuye yakın bı yerde 15 cmlı demırı sokup 10 cmlık bı demır koyuluyor oldu bitti:)

AHMET1907

Kayıtlı Üye
Benim cuprada vardi, vites yollari kısaliyor daha hızlı vites atmaya yarıyor. rolling yapmiyosaniz gerek yok

kurtbil

Kayıtlı Üye
Vıtes yolunu kısaltmaya yarar tork mork arttırma gıbı bsy yok ıyı sallamıslar:)Roll da flan ıse yarar bsy corba karıstırmadan vıtes atabılıyosun :)

erkani

Forumdan Uzaklaştırıldı
gayet açık olmuş ama bızım araçlara bu olmaz sanırım...

kurtbil

Kayıtlı Üye
Degısık markaların her motor tıpı ıcın Short shifterları olabılıyor