Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Shell gtl dıesel teknolojisi

- 48 -

Kayıtlı Üye
Shell V Pover GTL + teknolojisi
Shell’den dizel teknolojisinde devrim yaratan bir yakıt: Yeni Shell V-Power Diesel +GTL Teknolojisi. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de ilk kez ve sadece Shell’de.

Yeni Shell V-Power Diesel +GTL Teknolojisi aracıma nasıl bir fayda sağlar?
Yeni Shell V-Power Diesel +GTL Teknolojisi, sıradan dizellere göre daha verimli yanması ve motoru sürekli temizleyip daha uzun süre daha fazla güç sağlaması için tasarlanmıştır. Ayrıca tortuları temizlemek ve tortu birikimini önlemek için özel olarak formüle edilmiştir.

Dizel araçların yakıt enjeksiyon sistemlerinde zamanla çeşitli tortular birikir. Bu tortular motorun gücünü düşürür. Aracınızdan yüksek performans elde etmek için, motorunuzun bu önemli parçalarının çok iyi korunması şarttır.
Yeni Shell V-Power Diesel +GTL Teknolojisi, Gazdan Yakıta (Gas to Liquids) adı verilen
özel bir katkı içerir. Shell tarafından geliştirilen ve doğalgazdan sentetize edilerek üretilen bu yakıt çok özel bir saflığa sahiptir.

Shell gtl Teknolojisinin yakıta katkısı nedir?
Yeni Shell V-Power Diesel +GTL Teknolojisi benim aracıma uygun mu?
Evet. Tüm dizel araçlar bu benzersiz teknolojiden faydalanabilir.

daha fazala bilgisi olon
GTL teknolojisi kullanan arkadaşlar yazarlar mı?
ben kullanıyorum şu anda 2 depomu doldurdum
1nci depoda karışık devirli kullanımda 585 km gittiğimde yol bilgisayarı daha 120 km gösteriyordu bu 700 km yapıyor
diğer dizellerle yaklaşık 600 620 km gidebiliyordum
evet daha pahalı ama verimli mi değil mi ..bunu galiba 3 üncü depoda anlayacağım

Bir ara bende bir deneyeyim diyorum.. Ama sürekli kullanımda fiyat farkını vermeye değecek fark yaratırmı bilemiyorum..

yuksek odenen fıyatla verdıgı az bır menzın farkı aynı fıyata maoluyor !!!

ben 1 kere kullandım abi..her zaman gittiğim gibi, yine 700 gittim..çekiş-titreme-ses herhangi bir fark hissetmedim..bir de ölçümde, yol bilgisayarının "100 gidersin,150 gidersin" yazısına pek dikkat etme bence, o an kullandığın şekle göre söylüyor onu..en temizi her seferinde, pompa atana kadar doldurmak, km yi sıfırlamak, gezip dolaşıp,tekrar pompa atana kadar doldurmak..

Furkan görünce yazar Varol abim.. :)

ben bundan önceki skoda 1.4tdi aracımda yaklaşık 10.000km kadar kullandım. sonuç sadece cebinizden çıkan fazla para. hiç bir farkını göremedim. yine shell kullanıyorum ama vpover

Hiç dizel aracım olmadı ama bizim komşunun dediğine göre çekişte farkediyormuş. Şehir dışında az; şehir içinde çok yakıyormuş.

bi iki kere kullandım ..fark göremedim..bence psikolojik o parayı verince çekiş artıyo deniyo :D

Geri
Üst Alt