Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Shell gtl dıesel teknolojisi

1 ay önce mecburiyetten depoyu kırsal motorin ile doldurmuştum 2 gün önce bitti , Shell gtl dıesel doldurdum inanın ki kırsal motorinden daha iyi performans almıştım ben

arabamı alalı 11.000 km oldu bunun en az 9.000'ini gtl ile yaptım gtl evet pahalı olabilir ama kesinlikkle çok iyi bir yakıt ben gtl ile şehir içi 650-700 km yapıyorum ortalama bir kullanımla performans açısındansa daha çok hissedilir olmasada farkı olduğu kesin :eek:key:

bu arada eğer aracınıza gtl almayı düşünüyorsanız performans beklemekten çok daha kaliteli bir yakıt kullandığınızın bilincinde olmanız gerekir bence

denemedim hala dur bakalım tamamen bitirip deneyecem ama çok para ya 3.87

benim ikinci depo ben tahimini aracaımı hep aynı modda kullandığım için menzil daha iyi görünüyor şu ancak çekiş ile ilgili şu tekmeleme olayı bundan mı yoksa coilden sonra mı gitti yada intercoolerdan dolayı mı kayboldu bilmiyorum...hoş sabah okula otobandan gittim..hiç fark ettirmeden 180 oldum ve okula kadar 180 le gittim 44 km kadar zorlanma yorlanma yok..
diğer özelliği motoru genç ve taze tutmasıymış depoda ve motorda temizlik yapıyormuş..bunları göreceğiz..ben bompa hesabı yaptım bugün 24 kuruş yakmışım...eğer v pover alstaydım ve aynı mesafeyi gidermiydim bilmiyorum eğer v pover aynı mesafeyi gidiyorsa 22 kuruş yakmış olurdum..araç 120 km gösterdiğin 36 litre aldı pompa atınca kestim..140 liraya dolmuş oldu
asıl uzun yolda istanbula gelirken merak ediyorum ne kadar gidebileceğimi 120 yi geçmeden 6 ncı viteste deneme yapacağım bakalım..

kullanan arkadaşlar çekişte artış hissettiklerini ama tüketimin arttığından bahsetmişlerdi gtl çok pahalı olduğundan ben hep v power alıyorum 12000 km ir sadece 1 depo fuelsave aldım ondanda memnun kalmadım

düşük devir-yüksek vites-tırmanışlarda daha akıcı gidip,daha az duman atıyor yüklenmelerde GTL ile.. bp eurodizelden sonra GTL alınca bunu farkettim ama V-power dizel ile çekiş benzer duman oranı farklı sadece; GTLde duman yoğunluğu daha az..
menzilimi düşürüyor v-power a oranla.. totali çok övüyorlar ama kışın buzlu bir sabahında deposunda bu yakıt olan kangoo dci, mercedes 200d gibi mekanik seslerle ilk hareketi alınca ,soğuk havalarda bile kolay çalışma tezleri bendeki geçerliliğini yitirmişti; kendi aracımda shell yakıtlarıyla hiç başıma gelmedi..
yaptığı işin çakalı olmuş bir taksici abiyle konuşmamda pd tdi için shellden vazgeçmemem gerektiğini söylemişti.. aynen de söyylediği gibi oldu,opet cortladı,shell aktı :D "GETELE doldur" dediğimde benzinci ikinci kez teyit istiyor hep,pek rabet yok galiba ama içim rahat en azından; gidişinde farkı oluyor..

ben ilk depomu opette doldurmuştum 740km gittim. 2. depoyu GTL doldurdum 820kmde 3. depo için tekrar GTL aldım.
daha fazla km yaptırıyo mu?sanmam... gittikçe daha fazla km yapcağımı bekliyordum zaten.
fakat; daha kaliteli bi yakıt olduğu kesin. fiyatı şuan izmirde 3,99tl den satılıyo. full depoda 20tl kadar fark ediyor yani bence değer...

Bugün GTL aldım ben de, uzun süredir PO v/max alıyordum. Hatta 7000 kmdir başka yakıt koymamıştım. Bugün GTL aldım ve aynı sürüş karakteristiğinde yol bilgisayarı ortalama değerinde 0.5 0.6 gibi bir düşüş oldu. Çekiş de de az da olsa bir iyileşme sezdim. Biraz daha binelim bakalım.

Sanki beğendim gibi, ama vpower 3.87 GTL 3.99du litre başına 12 kuruş fark accuk fazla.

Bugün GTL aldım ben de, uzun süredir PO v/max alıyordum. Hatta 7000 kmdir başka yakıt koymamıştım. Bugün GTL aldım ve aynı sürüş karakteristiğinde yol bilgisayarı ortalama değerinde 0.5 0.6 gibi bir düşüş oldu. Çekiş de de az da olsa bir iyileşme sezdim. Biraz daha binelim bakalım.

Sanki beğendim gibi, ama vpower 3.87 GTL 3.99du litre başına 12 kuruş fark accuk fazla.

GTL iyidir..evt pahalı..iki depo kullan temizlesin..sonra v pover kullan..yoksa baş edilmiyor 3.99 ile ben üç depo kullandım ilk aldığımda 3.80 idi sonra 3.84 den aldım sonra aldığımda 3.90 idi eee dedim araba hızlı gidiyorda senin hızına yetişemiyoruz..:D

Geri
Üst Alt