Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seyir halinde sönmeyen akü lambası

Cancanalican

Kayıtlı Üye
Herkese merhabalar. Bugün çalışır vaziyette arabamda akü lambasının sönmediğini fark ettim. Seyir halindeykende sürekli yanıyordu. Stop edip tekrar çalıştırdım ışık sönmedi. Arac giderken stopda etmedi. Çekişten düşme gibi bir problemi de olmadi. Ilk kontakta çalıştı hic zorlanmadan. Problem neyde olabilir? Işık ne ara yandı hatırlamıyorum. Yolda giderken mi yandı yoksa çalıştırdığım gibi hiç sönmedimi bilmiyorum. Ibiza 1.4 Tdi 2006 model aracim

Herkese merhabalar. Bugün çalışır vaziyette arabamda akü lambasının sönmediğini fark ettim. Seyir halindeykende sürekli yanıyordu. Stop edip tekrar çalıştırdım ışık sönmedi. Arac giderken stopda etmedi. Çekişten düşme gibi bir problemi de olmadi. Ilk kontakta çalıştı hic zorlanmadan. Problem neyde olabilir? Işık ne ara yandı hatırlamıyorum. Yolda giderken mi yandı yoksa çalıştırdığım gibi hiç sönmedimi bilmiyorum. Ibiza 1.4 Tdi 2006 model aracim
bazen şaşırıyor yanıyor en ufak sensör sallantılarında falan...
ama bi arızanın haberciside olabilir...
arıza tespitden kontrol ettirip sildirebilirsiniz

Sanayiye gideceğim gündüz, bakalım derdi neymiş. :) Rezistans düğmesine bastığımda aktifleşmiyor. Muhtemelen bir problem var hayırlısı artık :)
[doublepost=1461069511,1460940680][/doublepost]Sorun konjektördeymiş. Yenisi ile değiştirdik ve ışık söndü. Problem kalmadı :)

akü lambası sürekli yanıyorsa akü şarj etmiyor demektir. Şu an aküden yiyorsunuz, kısa bir süre içinde yolda kalmadan servise/tamirciye uğrayın.

Geri
Üst Alt