Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Ses Yalıtımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Torrado

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar şuanki arabamız olan Jetta'yı Haziranın başında aldık aldığımızda ses yalıtımından dolayı sorun yoktu içeri 1 gram ses girmiyordu yalnız şu yağmurlar başladığından beri arabanın içinde durulmuyor aşırı derecede bir uğultu söz konusu yoksa ben mi çok abartıyorum bilmiyorum babam normal diyor yazın yağmur yoktu lastikler yumuşaktı yağmurlar başladı lastikler sertleşti bunu yapması normal diyor
Arabamız 62 bin kmde lastikler Michelin Energy 205-55-16 ebatında
Lastikler ne durumda bilmiyorum kaç bin km yaptı acaba babamın dediği gibi lastikler sertleşince yapar mı bunu yoksa lastikler beni yenileyin mi diyor ?

yağmurda ses zaten çoğalır Ömer ekstradan havaya uçan yere düşen davlumbazlara yapışan vs vs. bi ton su oluyo trafikteyken sesin yağmurda çoğalması çok doğal..lastiklerin ömrü 2 senedir ekstrem hava sıcaklık aralıklarına çıkmadığı sürece aşağı yukarı aynı yumuşaklıktadır radyal lastikler her zaman..üretimden 2 sene sonra hiç kullanılmasa da hamur özelliğini yitirir zaten..

yağmurda ses zaten çoğalır Ömer ekstradan havaya uçan yere düşen davlumbazlara yapışan vs vs. bi ton su oluyo trafikteyken sesin yağmurda çoğalması çok doğal..lastiklerin ömrü 2 senedir ekstrem hava sıcaklık aralıklarına çıkmadığı sürece aşağı yukarı aynı yumuşaklıktadır radyal lastikler her zaman..üretimden 2 sene sonra hiç kullanılmasa da hamur özelliğini yitirir zaten..
Yiğit abi normal yağmurlu havada değil mesela bugün yağmur yağdı diyelim aradan 3-4 gün geçti yerler kurudu diyelim ses halen daha alıyor ve en basitinden araba rolantide çalışıyorken içeri heralde hiç bir araba ses almıyordur bizimkinde buda var ?

62.000km de hiç lastik değiştirmemiş iseniz gayet normal uğultunun artması.
4 tane kaliteli lastik alın,orjinal ölçünüzün dışına çıkmayın..ve pirelli almayın derim.

Leon'lar da içeri ses alır bayaa ben de yalıtımdan memnun değilim ama pek umursamıyorum zaten..lastiklere nitrojen bastıysanız normal oksijenli havaya dönün kardeşim..nitrojen zaten soğuk hava soğuk asfalt soğuk gereksiz bi durum ekstradan sertleşir lastik..ben daha çok bakarım havalarına ama normal hava bastıktan sonra sadece mevsim geçişlerinde kontrol etmek basınçları hiç yoktan iyidir en iyisi sık sık bakmak ama..

rolantide çalışırken derken hareket halindeyken mi dururken mi ses geliyo bi yerlerden..
hareket halinde devir de rolantiye düşerse bırak da sen alsın be Ömer..
ancak şunu farkettim yakın zamanda İstanbul'da bazı yollara sessiz asfalt attılar hakkaten yolun kalitesi çok çok etkili..Leon da bile çıt olmuyo o sayade ve yol tutuş süper oluyo..

eğer çok rahatsız ediyosa ve kurtulmak istiyosanız yalıtım yaptırabilirsiniz ekstradan.. :)

62.000km de hiç lastik değiştirmemiş iseniz gayet normal uğultunun artması.
4 tane kaliteli lastik alın,orjinal ölçünüzün dışına çıkmayın..ve pirelli almayın derim.
Sanırım ilk lastikleri bunlar peki değiştirirsek uğultu kesilir mi ?

Lastiğiniz artık tabanını bırakmış olabilir bu fazla balansa götürmemekle ve rot ayarını kontrol etmemeklede alakalı Türkiye koşullarında Michelinler çok sağlıklı olmuyor çünkü yanakları bu şartlara göre çok yumuşak ve bozuluyori....km bakarsanız bu km de bi lastikçide ölçüm yaptırıp üzerinde hız balansıylada lastiğin tabanının ne durumda olduğunu görebilirsiniz bu ses sadece aracın yalıtımından kaynaklanmaz lastik üretim tarihi ile de alakalı yapılan km de ortada zaten....

Leon'lar da içeri ses alır bayaa ben de yalıtımdan memnun değilim ama pek umursamıyorum zaten..lastiklere nitrojen bastıysanız normal oksijenli havaya dönün kardeşim..nitrojen zaten soğuk hava soğuk asfalt soğuk gereksiz bi durum ekstradan sertleşir lastik..ben daha çok bakarım havalarına ama normal hava bastıktan sonra sadece mevsim geçişlerinde kontrol etmek basınçları hiç yoktan iyidir en iyisi sık sık bakmak ama..

rolantide çalışırken derken hareket halindeyken mi dururken mi ses geliyo bi yerlerden..
hareket halinde devir de rolantiye düşerse bırak da sen alsın be Ömer..
ancak şunu farkettim yakın zamanda İstanbul'da bazı yollara sessiz asfalt attılar hakkaten yolun kalitesi çok çok etkili..Leon da bile çıt olmuyo o sayade ve yol tutuş süper oluyo..

eğer çok rahatsız ediyosa ve kurtulmak istiyosanız yalıtım yaptırabilirsiniz ekstradan.. :)
Yiğit abi sabahları çalıştırdığımızda 1100 devirde çalışıyor ve aşırı derecede gürültülü çalışıyor aradan 10-15 saniye geçtikten sonra devir 900e düşüyor hadi diyelim 1100 devirde ses alması normal peki 900e düştükten sonra bu uğultu neden devam ediyor

Arabayı ilk çalıştırdığımızda 1100 devirde çalışırken yol bilgisayarı anlık tüketimde 4.0 l / h olarak gösteriyor sonradan 3.8 - 3.5 - 2.7 - 2.3 - 1.6 - 1.2-0.9-0.8 gibi hızlı bir şekilde düşüyor ve 0.8de sabit kalıyor rolantide motor ısındıktan sonra 0.6 l / h gösteriyor

---------- Post added at 20:01 ---------- Previous post was at 20:00 ----------

Lastiğiniz artık tabanını bırakmış olabilir bu fazla balansa götürmemekle ve rot ayarını kontrol etmemeklede alakalı Türkiye koşullarında Michelinler çok sağlıklı olmuyor çünkü yanakları bu şartlara göre çok yumuşak ve bozuluyori....km bakarsanız bu km de bi lastikçide ölçüm yaptırıp üzerinde hız balansıylada lastiğin tabanının ne durumda olduğunu görebilirsiniz bu ses sadece aracın yalıtımından kaynaklanmaz lastik üretim tarihi ile de alakalı yapılan km de ortada zaten....
Bakımı 60 bin kmde yapıldı heralde orda rot balansa girmiştir diye düşünüyorum

Yiğit abi sabahları çalıştırdığımızda 1100 devirde çalışıyor ve aşırı derecede gürültülü çalışıyor aradan 10-15 saniye geçtikten sonra devir 900e düşüyor hadi diyelim 1100 devirde ses alması normal peki 900e düştükten sonra bu uğultu neden devam ediyor

Arabayı ilk çalıştırdığımızda 1100 devirde çalışırken yol bilgisayarı anlık tüketimde 4.0 l / h olarak gösteriyor sonradan 3.8 - 3.5 - 2.7 - 2.3 - 1.6 - 1.2-0.9-0.8 gibi hızlı bir şekilde düşüyor ve 0.8de sabit kalıyor rolantide motor ısındıktan sonra 0.6 l / h gösteriyor

---------- Post added at 20:01 ---------- Previous post was at 20:00 ----------

Bakımı 60 bin kmde yapıldı heralde orda rot balansa girmiştir diye düşünüyorum

Bakımda unutulmuş olabilir şahsen ben dışarıda 10000km bir balans 15000km birde rot ayarına sokuyorum..... 60000km kadar hiç yapılmamışsa oda yanlış....

Sanırım ilk lastikleri bunlar peki değiştirirsek uğultu kesilir mi ?

rottu balanstı vs. hiç kastırmaya gerek yok..
25.000 km kullandiğim pirelli lastikler bile ilk haline göre aşırı sertleşmiş haldeydi...
sizin araciniz 60.000km aynı lastik üzerinde gitmiş..
modelini bilemiyorum ama 2007 model desek zaten 3 yaşına giriyor lastikler..
60.000km + 3 yaş bir lastiğin değişmesi için çok yeterli bi sebep.

lastik değiştirip orta sertlikte bir lastik aldiğinizda uğultu %100000 kesilecektir garanti veriyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt